המשטרה מחפשת פתרונות דור 4

מכרז שפורסם באתר משטרת ישראל חושף תכנון של המשטרה לעבור לתקשורת סלולרית רחבת פס בטכנולוגיית LTE. מארג הדרישות מצביע על אסטרטגיה של לחימה בפשע מבוססת רשת ואמצעים טכנולוגיים מתקדמים כולל מל"טים, מסוקים, סנסורים קרקעיים, תחנות סלולריות ניידות וקישור כל המידע למערכות שו"ב מתקדמות. Minority Report, כבר אמרנו?

גם האופנוע הזה יהיה בעתיד חכם, עתיר סנסורים ומקושר לרשת הסלולר?

מכרז שפורסם באתר משטרת ישראל חושף כי הארגון מעוניין לעבור לשימוש בטכנולוגיית סלולר דור 4 או בשמה האחר - LTE. זאת, כהכנה לפריסה עתידית של רשת זו על ידי חברות הסלולר, לאחר שמשרד התקשורת אילץ את חברת בזק לפנות תדרים.

בפרטי המכרז כתוב:  "המשטרה מעוניינת לקבל מידע על היכולת הטכנולוגית, המצב הקיים וכן המצב העתידי, פריטי הציוד הנדרשים ואופן פריסתם, תחומי התדר האפשריים על מנת לקיים מערכת תקשורת רחבת סרט בתקן פתוח עבור גופי בטחון הציבור במדינת ישראל. מענה המשתתפים יכיל התייחסות פרטנית ככל הניתן לדרישות, כפי שהן מגובשות במסמך M.2033 BB PPDR של ארגון ITU-R המפרט את כלל דרישות גופי בטחון והצלה ( PPDR (Public Protection and Disaster Relief.

"משטרת ישראל רואה במערכת פס רחב מערכת משלימה למערכת הקשר המבצעית "ניצן", אשר תאפשר, בראש ובראשונה, יכולות העברת DATA מסוגים שונים (וידאו, נתונים ומפות), בפס רחב ובזמן אמת, ובנוסף תאפשר יכולת התממשקות וקיום שיחות קשר משותפות עם מערכת "ניצן"".
 
בהמשך נכתב כי "מערכת תקשורת מתקדמת רחבת פס תאפשר למ"י יכולת קבלה והעברת נתונים או וידאו, בזמן אמת, ממקום אירוע לכלל כוחות החירום וההצלה. יכולות העברת מידע בפס רחב בין הכוחות תאפשר קבלת תמונת מצב עדכנית על גודל האירוע ומורכבותו ותאפשר תגובה והזרמת כוחות נכונה לאירוע של הגורמים השונים, תאפשר יכולת ניווט ותצוגת מפות לכוחות ביעילות מרבית, ותאפשר גישה של בעלי תפקידים שונים, ממקום האירוע למאגרי המידע הרלוונטיים, כך שניתן יהיה לקבל מידע שיסייע בפעילותם".
 
המכרז חושף חלק מהיכולות שהמשטרה מחפשת - QOS ברשת לצורך מתן עדיפות ליחידות שונות או כוחות שונים ברשת הסלולרית, הפעלת אתרי LTE ניידים, הצגה והדגמה של קישוריות בין מערכת LTE למערכות APCO P25, 5.12. הצגה והדגמה של קשר LTE דו כיווני אל כלי טייס של משטרת ישראל, בדגש על שידור חוזי מהכלי באוויר (מסוק, מטוס קל, מזל"ט, בלון) לכוחות בקרקע ולגורמי הפיקוד, וידאו בזמן אמת (Real time video) לרבות חוזי מסנסורים קרקעיים, הצגה והדגמה של היבטי אבטחת מידע והצפנה עבור גופי הביטחון וההצלה.

אם אתם מתכוונים להשתתף במכרז, שימו לב: כנס משתתפים חובה - יתקיים בתאריך 1 אפריל 2014 שעה 10.00 במחלקת הקשר המטה הארצי רמלה, רח' בעלי המלאכה 41, אזור תעשייה רמלה. המועד אחרון להגשת המענה למשטרת ישראל הוא 15 מאי 2014.

לצפייה במפרט המלא של המכרז באתר משטרת ישראל - לחץ כאן

You might be interested also