הממשלה אישרה: יירכשו 14 מטוסי F-35

על פי התוכנית 14 מטוסי קרב מדגם F-35 יירכשו באופן מיידי. 17 נוספים יישארו באופציה הצפויה להיות ממומשת בשנת 2017

הממשלה אישרה כי 31 מטוסי קרב מדגם F-35, מתוצרת לוקהיד מרטין, יירכשו מארה"ב. 14 מהם יוזמנו באופן מיידי ועוד 17 יישארו באופציה שצפויה להיות ממומשת בשנת 2017. גורמים בטחוניים אמרו לישראל דיפנס כי בפועל לא יחול עיכוב שהצטיידות של הטייסת השנייה.
 
כזכור, מטוסי ה-F35 הראשונים אמורים להגיע לישראל בדצמבר 2016. מדובר במטוס הנחשב למטוס העתיד של חיל האוויר הישראלי והוא בעל יכולות חמקניות.

אולם הדרך עד להחלטה לרכישת המטוסים לא הייתה קלה. רק בסוף השבוע אמר השר לענייני מודיעין, ד"ר יובל שטייניץ, שגם מכהן כממלא מקום יו"ר ועדת השרים להצטיידות כי הוא התנגד לרכישת טייסת נוספת, רכישה שסוכמה במהלך ביקורו האחרון של שר הביטחון בוושינגטון. הרכישה של טייסת נוספת התקבלה בסיפוק רב בחיל האוויר הישראלי.

שטייניץ אמר במהלך אירוע "בוקר ראיונות" שאורגן על ידי ישראל דיפנס וארגון צוות כי "לפני כחודש קראנו בעיתונים שהיה סיכום בארה"ב על רכש של עוד מטוסי חמקן. והיה עוד כתוב שוועדת השרים להצטיידות תאשר את הרכש. זה רכש אדיר המגיע לעשרות מיליארדי שקלים. זה משעבד את כל יכולת ההתעצמות שלנו לשנים הקרובות. יישאר מעט מאוד כדי לקנות דברים אחרים – כדוגמת נמ"רים ועוד".

אחד מ-14 המטוסים שרכישתם אושרה במשאל טלפוני בין השרים ביום ראשון אמור לשמש לניסויים.

You might be interested also