"המלחמה מתנהלת לאורך ולרוחב"

הצצה לראיון הבלעדי עם תא"ל (מיל') אלון פרידמן, ראש מינהלת החי"ר של תעש, בו הוא מדבר על הקאמבק של המרגמות ועל האמצעים שנדרשים אחרי הלחימה בעזה. הראיון המלא יתפרסם בגיליון 22 של ישראל דיפנס היוצא לאור בימים הקרובים

אלון פרידמן (צילום: מאיר אזולאי)

"מה שראינו לאורך כל השנים האחרונות, וביתר שאת במבצע 'צוק איתן', זה שהרבה מאוד מפגשים עם האויב מתנהלים מטווחים קצרים מאוד, ממש לחימה פנים מול פנים. מי שחשב שהמלחמות בעידן הנוכחי מתנהלות רק באמצעות שימוש באש מדויקת מרחוק – טעה לחלוטין", כך אומר תת אלוף (מיל') אלון פרידמן בראיון מיוחד לישראל דיפנס.

פרידמן מונה באחרונה לעמוד בראש מינהלת לוחמת חי"ר בתעשייה הצבאית (תעש), לאחר שסיים קריירה צבאית ארוכה. והוא כנראה יודע על מה הוא מדבר, כחי"רניק בנשמה: פרידמן צמח בחטיבת גולני, ופיקד על גדוד 51 של החטיבה בתקופת הלחימה של צה"ל ברצועת הביטחון בלבנון.

בהמשך דרכו הצבאית היה מפקד בית הספר לחי"ר (ביסל"ח) של זרוע יבשה, ויועץ בכיר לצבא זר. בתפקידו החדש בתעש הוא פועל להתאים את מוצרי החברה לצורכי שדה הקרב, שממשיכים להשתנות במהירות.

בראיון המלא עם אלון פרידמן יפורסם בגיליון מספר 22 של המגזין ישראל דיפנס, היוצא לאור בימים הקרובים.

הגיליון החדש מוקדש הפעם למבצע "צוק איתן" - ניתוחים ראשוניים של הלחימה בשטח, מיטב הכותבים והצלמים של המערכת - בין היתר דוד עברי, מאיר אלרן, עתי שלח, איל אפרתי, דניאל רייזנר, אור הלר, אסף אשכנזי, שאול שי. הגיליון המיוחד כולל גם אלבום תמונות של מיטב צלמי המערכת מכל 50 ימי הלחימה.

You might be interested also

The G-7 leaders meeting in Cornwall on Sunday. Photo: REUTERS/Phil Noble/Pool

G7 leaders unite against Russian ransomware attacks 

In the joint statement issued at the end of the summit, the leaders of the seven wealthiest countries in the world demanded Russia to identify and disrupt ransomware criminal networks operating from within its borders, and hold those networks accountable for their actions