המטרה: שר החוץ

חוליית חמאס נעצרה בחשד שתכננה לפגוע בשר החוץ אביגדור ליברמן במהלך מבצע "צוק איתן". נגד החולייה הוגש כתב אישום

הותר לפרסום, כי בפעילות של שירות הביטחון הכללי, צה"ל ומשטרת ישראל, נחשפה בשבועות האחרונים, חולייה צבאית של חמאס, שחבריה, תושבי האזור הכפרי של בית לחם, תכננו לבצע פיגוע נגד אישיות בכירה, שכוון נגד שר החוץ אביגדור ליברמן. לצורך זה פעלו חברי החולייה לרכישת RPG כדי לפגוע ברכב בו נוסע השר.

בחקירת העצורים בשירות הביטחון הכללי עלה, כי בראש החולייה עמד אבראהים סלים מחמוד זיר, כבן 37, פעיל חמאס בכיר מהכפר חרמלה/ בית לחם, אשר ריצה בעבר תקופות מאסר בגין פעילות צבאית וארגונית בחמאס. במהלך מבצע "צוק איתן" החל אבראהים לגבש תכנית למימוש פיגוע נגד שיירת שר החוץ, אביגדור ליברמן. וזאת, תוך כוונה שפיגוע זה יעביר מסר למדינת ישראל ויביא להפסקת המלחמה בעזה.

לצורך מימוש הפיגוע גייס אבראהים את אחיו, זיאד סלים מחמוד זיר, בן 35 ואת עדנאן אמין מחמוד צביח, כבן 31, פעיל חמאס, שניהם תושבי חרמלה, כלואים לשעבר. בחקירתם הודו השניים כי גויסו לחוליה, והסכימו לסייע במימוש פיגוע כנגד אישיות ישראלית בכירה. בנוסף, פנה ראש החוליה ליוסף אבראהים יוסף אלשיח', כבן 50, תושב מראח רבאח/בית לחם, פעיל חמאס המוכר בעברו הצבאי, ובסיוע שנתן בעבר לראש החמאס הצבאי בבית לחם, עלי עלאן (הרוג, היה מעורב בפיגוע התאבדות ונהרג בהתקלות עם כח צה"ל) בתקופה שהיה מבוקש.

ראש החולייה ביקש מיוסף לסייע לו להשיג RPG. במסגרת החקירה עלה כי חברי החולייה אספו מודיעין מקדים על שיירת השר. בימים האחרונים הוגשו לבית המשפט הצבאי ביהודה כתבי אישום נגד המעורבים בעבירות של קשירת קשר לגרימת מוות בכוונה וקשירת קשר לסחר באמל"ח. יצוין, כי בעקבות החקירות של חברי החולייה נחשפה פעילות טרור נוספת ונפרדת, אשר הצביעה על כוונות של פעילי חמאס צבאיים, לבצע פיגוע ירי ודריסה נגד מתיישבים וכוחות צבא באזור גוש עציון. גם כוונה זו סוכלה לאור מעצר חברי החולייה.

כוונות פיגוע אלה מצטרפות למגמת עליה מדאיגה בפעילות חמאס לשיקום תשתיותיה ביהודה ושומרון מאז חטיפת הנערים בגוש עציון. כמו כן התנועה ממשיכה להסית באתריה הרשמיים וללבות את האלימות בירושלים וסביבתה.

You might be interested also