"המטרה לחבר בין הלוויין ללוחם בשטח"

לקראת כנס האש: האלוף (מיל') איל בן ראובן, בראיון ראשון לישראל דיפנס מאז כניסתו לתפקיד ראש מטה היבשה בתע"א

"המטה עוסק בראש ובראשונה בפיתוח יישומים עבור צבאות יבשה, על בסיס טכנולוגיות שפותחו במקור לאוויר, לחלל ולים. התעשייה האווירית נמצאת ביבשה כבר הרבה שנים אבל כעת האסטרטגיה היא להרחיב באופן משמעותי את הפעילות בתחום הזה. מנכ"ל התעשייה האווירית, יוסי וייס, נותן לכך דגש גדול", כך אומר האלוף (מיל') איל בן ראובן בראיון ראשון למגזין ישראל דיפנס, מאז נכנס לתפקידו החדש כראש מטה היבשה בחברה.

בן ראובן התייחס גם למרוץ ההצטיידות בתומ"ת חדש לחיל התותחנים. צה"ל מחפש בשנים האחרונות תחליף לתומ"תים מדגם M-109 המשרתים בחיל כבר 40 שנה. מספר קבוצות מעמידות כלים לבחירה של צה"ל, ביניהם גם התע"א שחברה לתעש ולחברה הגרמנית KMW. החברה מציעה טכנולוגיות מתוצרתה, בנוסף לתובת ברדלי (שיעבור שדרוג על ידי תעש) ותותח AGM של חברת KMW.

"אנחנו באמת הולכים לייצר כלי שלא צריך לצידו ארמדה של אנשים כדי להפעיל אותו. אנחנו מכוונים את כלל אמצעי התע"א לפרויקט הזה", מאור בן ראובן ומוסיף "מימוש הפרויקט הזה יהיה מבחינתנו כרטיס כניסה ללב העיסוק ביבשה".

כנס האש הבינלאומי השלישי יתקיים בין התאריכים 20-21 במאי בבית התותחן בזיכרון יעקב. לצידו תתקיים תערוכה של הכלים החדשים בתחום. לרישום לכנס ולתערוכה לחצו על הקישור

הראיון המלא עם האלוף (מיל') איל בן ראובן מתפרסם בגיליון 20 של המגזין ישראל דיפנס, היוצא לאור בימים אלה. בקרוב במבחר רשתות וחנויות

You might be interested also