"המטרה - ייצור חשמל ביעילות"

חברת הליופוקוס מפתחת מערכות תרמו-סולאריות לאסקפת אנרגיה תוך שמירה על מבנה עלויות נמוך. לקראת כנס האנרגיה 2015, הצצה לחברה החדשנית

"אנחנו נמצאים בחזית הטכנולוגית מבחינת הביצועים. משיגים את הביצועים הכי גבוהים ובמחיר הכי סביר, תוך שימוש בטמפרטורות הכי גבוהות", כך אומר אלי מנדלברג, משנה למנכ"ל ואחראי על הפיתוח העסקי של חברת הליופוקוס הישראלית. החברה פועלת בתחום האנרגיה התרמו-סולארית ועתידה להתציג את פיתוחיה במהלך תערכות הענק המתקיימת במסגרת כנס האנרגיה 2015 שמארגן ישראל דיפנס בין ה-2 ל-3 בדצמבר בגני התערוכה בתל אביב.

החברה עוסקת בפיתוח ואספקת מערכות תרמו-סולאריות המספקות אנרגיה בטמפרטורות גבוהות ותפוקה שעתית שנתית-מרבית תוך שמירה על מבנה עלויות נמוך עבור שווקי האנרגיה השונים. הליופוקוס מתמחה בהתייעלות אנרגטית, הפחתת פליטות ותגבור מפעלים תהליכיים ותחנות כוח קיימות. עד היום גייסה החברה הון מחברת IC Green Energy - ICG - זרוע ההשקעות באנרגיות מתחדשות של החברה לישראל - ומחברת Sanuha Holdings הסינית. מנכ"ל החברה הוא אורן גדות ויו"ר הדירקטוריון הוא ד"ר יום טוב סמיה.

"אנו מרכזים קרינה לנקודה, כמו זכוכית מגדלת", מסביר מנדלברג. "זה מאוד דומה לצלחת שעוקבת אחרי לוויין. התחום הסולארי תרמי עובד בעיקר עבור תחנות אנרגיה גדולות לייצור חשמל. עוצמת הריכוז היא החשובה – אנחנו עובדים על עוצמת ריכוז הכי גבוהה כדי להגיע לביצועים הפיזיקאליים הגבוהים ביותר, ואנו מאמינים שבאמצעות המערכת שלנו ניתן לעשות זאת במחיר סביר כדי שייצור החשמל יהיה היעיל ביותר", הוא מספר.

מנדלברג הוסיף כי לחברה יש אתר ניסוי בפארק תעשיות רותם בנגב וכי במקביל הם עומלים על הקמת תחנת כוח תרמו סולארית לייצור חשמל בהספק של כ-10 מגה וואט במונגוליה התיכונה שבשליטת סין. הוא הוסיף כי "אנחנו בשלבי בנייה של פרויקט לאספקת קיטור לתחנת חשמל של חברת חשמל ברמת חובב".

לכל הכתבות לקראת כנס האנרגיה לחצו על הקישור

לאתר הכנס ולרישום לחצו על הקישור

You might be interested also