המטרה: התגוננות מהתקפות ממוקדות

תערוכת IT-SA נערכה בגרמניה ומשכה אלפי מבקרים. הדגש הפעם: המעבר מהתקפות סייבר כלליות לממוקדות. גם מקומן של החברות הישראליות לא נפקד. סיקור מיוחד מנירנברג

(צילום: NurnbergMesse)

בתחילת חודש אוקטובר השנה נערכה בעיר נירנברג בגרמניה תערוכת IT-SA זו הפעם השישית. תערוכה זו, העוסקת בתחום ה- IT Security, הנה מהתערוכות המובילות בתחומה באירופה ולמעשה בעולם כולה.

הנתונים מהתערוכה האחרונה רק מעידים על מקומה הבכיר של התערוכה: כ-7,500 מבקרים, 385 חברות מציגות מ-21 מדינות שונות כולל ישראל. "אני שמחה בעיקר מכך שמספר המציגים והמבקרים הבינלאומיים בתערוכה גדול בהרבה מהתערוכות בשנים הקודמות", אומרת פטרה וולף, ממארגני התערוכה. "תערוכת IT-SA 2014 סיפקה מבט מקיף וכולל על שוק ה-IT וכיום הינה למעשה האירוע המרכזי באירופה בתחום", מעיד פרנק ווניעקוב, ממנהלי התערוכה.

מעבר להתקפות ממוקדות

אחד הנושאים שנידונו בתערוכת IT-SA השנה הוא המעבר מהתקפות סייבר כלליות להתקפות ממוקדות. אם בעבר המיקוד של התוקפים היה בהתקפות אגרסיביות כדוגמת DDoS, השנה המיקוד היה בהתקפות מסוג APT ו- Spear Phishing. פתרונות אבטחת המידע שהוצגו בתערוכה כללו מעגלי אבטחה – החל מהגנה על ההיקף של הארגון (perimeter) ועד הגנה על יישום, גרעין מערכת ההפעלה (קרנל) ועד המידע של המשתמש.

מהפתרונות שהוצגו השנה בתערוכה ניכר כי תפיסת המעגלים חלחלה לתעשייה ומרבית העוסקים בתחום מבינים שהגנה רק על ההיקף או רק על מערכת ההפעלה לא מספיקים. ההתקפות הופכות להיות אישיות, וכך גם פתרונות ההגנה.

עוד היבט של אבטחת מידע שתפס את מקומו בתערוכה הוא האינטרנט של הדברים (IOT). בעולם שבו כל הדברים מחוברים בינם לבין עצמם, עולה השאלה כיצד מגנים על המידע העובר ביניהם ועל המידע שהם מייצרים. בעולם ה-IOT, הדברים יתחברו באמצעות מנגנון שנקרא API, המאפשר לתוכנה אחת לדבר עם תוכנה אחרת, ואת המנגנון הזה צריך לאבטח. וזו משימה לא פשוטה.

נוכחות בינלאומית מרשימה

לצד הכנס העשיר בתכנים, גולת הכותרת הנוספת של IT-SA השנה היה הביתן הבינלאומי שריכז בתוכו חברות מצ'כיה שהציגו את מוצריהם ושירותיהם. כאמור, גם מספר חברות ישראליות הציגו בתערוכה וביניהן ניתן להזכיר את: Checkmark, ObserveIT, Radware, Seculert, צ'ק פוינט גרמניה ועוד. המוצרים והשירותים שהוצגו בתערוכה עסקו בתחומים הבאים: אבטחת מכשירים ניידים, אבטחת IT ברשתות תעשייתיות, אבטחת ענן, זיהוי וניהול גישה, התאמת לדרישות IT ואבטחת מידע, נתוני אינטרנט ואבטחת רשתות ואבטחת מרכזי מחשוב.

לצד חברות ענק בינלאומיות המוכרות מתחום אבטחת IT וסייבר כדוגמת Cyber-Ark, Akamai, Arrow, ג'וניפר, סיסקו, IBM, HP, Blue Coat וכמובן צ'ק פוינט, לא נפקד מקומו של ביתן חברות הסטארט-אפ בו הציגו כתריסר חברות, רובן ככולן גרמניות. תכנית הכנס השנה הציעה למנהלי אבטחת IT מגוון רחב שכלל 11 מצגות וסדנאות בנושאים כדוגמת אבטחת ענן או אבטחת IT בתעשייה.

You might be interested also