המטענים בהר דב: לוחמי חיזבאללה חדרו לשטח ישראל

על פי ממצאים ראשוניים של תחקרי האירוע, בו נפצעו שלושה חיילים קל, עולה כי הלוחמים חדרו מאות מטרים מהגבול

תחקיר התפוצצות שני המטענים סמוך להד דב בסוף השבוע האחרון מעלה כי לוחמי חיזבאללה הצליחו לחדור מאות מטרים לתוך שטח ישראל ולהניח את המטענים סמוך לציר עורפי, בו עוברים כלי רכב צבאיים ממוצב למוצב.

יש לציין כי תחקיר האירוע עדיין לא הסתיים, אולם עד כה העדויות מצביעות על חדירה לעומק רב לשטח ישראל,  שבוצעה ללא גילוי. את התחקיר מבצעים באוגדה 91 תחת פיקודו של תא"ל מוני כץ ובחטיבה 768 תחת פיקודו של אל"מ דן גולדפוס.

תא"ל (מיל') ניצן נוריאל, מי שעמד בעבר בראש המטה ללוחמה בטרור, התראיין בתחילת שבוע שעבר בגל"צ ואמר כבר אז (עוד לפני האירוע) כי לאור התקיפה המיוחסת לישראל בגבול לבנון-סוריה (בה הושמדה שיירת נשק), חיזבאללה ינסה לנקום בישראל במספר דרכים. נוריאל אמר כי לדעתו חיזבאללה ינסה הפעם לפעול באזור רמת הגולן (מבלי לקחת אחריות על המעשה) כדרך לפגוע בצה"ל ובישראל.

עוד אמר נוריאל כי דרך פעולה נוספת בהתעצמות המערכה בין הצדדים תהיה כלל זירתית ותכלול את אפריקה - כפי שכבר למדנו בשבוע שעבר עם תפיסת ספינת הנשק - גם זה כבר קרה.

You might be interested also

One of the infiltrators who was captured. Photo: IDF Spokesperson's Unit

Commentary: Infiltrators from Lebanon travel around in Israel for almost an entire day. Will they be used for terrorist attacks? 

Two infiltrators entered Israel from Lebanon and stayed for almost a day without the military knowing where they were. The next time it happens, it could end in a terrorist attack or espionage. It appears that Hezbollah found a legitimate way to test the IDF's blind spots on the border