המטען בספינת הנשק: 40 רקטות, 181 מרגמות

הסתיים שלב פריקת מטען הספינה "KLOS C" שהעבירה מטען נשק מאיראן לארגוני הטרור ברצועת עזה. עשרות רקטות ומאות פצצות מרגמה נתפסו

(צילום: דו"צ)

הגיע לסיומו שלב פריקת מכולות הנשק שנמצאו על גבי הספינה "Klos-C" ובדיקתן. מדובר בשלב האחרון של מבצע "חשיפה מלאה" לסיכול אמצעי לחימה מתקדמים מאיראן לארגוני טרור ברצועת עזה. המבצע החל בשבוע שעבר, אז השתלטו כוחות חיל הים, על הספינה במרחק של 1,500 קילומטרים מישראל.

מדובר צה"ל נמסר כי על גבי הספינה נמצאו: 40 רקטות מסוג M302 לטווחים שבין 90 ל-160 ק"מ, 181 פצצות מרגמה מסוג 122 מ"מ, וכ- 400,000 כדורים מסוג 7.62 . מדובר צה"ל נמסר כי "אמצעי לחימה אלו הינם כלי נשק מתקדמים שהיו עתידים להעמיד בסיכון מיליונים מאזרחי ישראל. צה"ל ימשיך במשימתו למניעת הברחות נשק ברחבי המזרח התיכון המיועדים לארגוני הטרור השונים בחסות ובמימון איראני".

אמש נפגש הרמטכ“ל, רא“ל בני גנץ, עם לוחמי חיל הים שלקחו חלק במבצע, בבסיס חיל הים באילת, שם עגנה הספינה. "המאבק שלנו במניעת התעצמות בכלל ובהתעצמות במרכיבים קריטיים בעלי כושר השפעה אסטרטגי לא תם בכך שהגענו בחזרה לנמל הבית“, אמר הרמטכ“ל, ”יש לארגן את הציוד, להמשיך לעבוד ותהיינה עוד משימות רבות“.

לדברי רא“ל גנץ, ”המשימה לא פשוטה, היא היתה כרוכה בגלגול הרבה מאוד מהלכים בצה״ל בכלל ובחיל הים בפרט לאורך תקופה ארוכה. היא הצריכה מכל אחד ואחד מכם לתת את עצמו בזמן שהייה ארוך בים, ובסך הכל התוצר לפניכם“. ”כל אחת מהרקטות האלו היא אתגר ביטחוני למדינת ישראל ולאזרחיה - לכל כדור ולכל רקטה שהתגלו יש כתובת“.

You might be interested also