הלך לעולמו מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר עודד ראור

אל"מ (מיל') עודד ראור, המפקד לשעבר של סיירת מטכ"ל, אשר הוביל את היחידה בעשור הקודם למבצעים שעליהם קיבלה צל"ש, מת בשנתו והוא בן 46 בלבד. "הצניעות והענווה היו חלק בלתי נפרד מאישיותו", ספד לו שר הביטחון

אל"מ (מיל') עודד ראור ז"ל

אל"מ (מיל') עודד ראור הלך לעולמו הלילה (ג') בשנתו, בן 46 בלבד.

אל"מ ראור החל את הקריירה הצבאית שלו כלוחם בסיירת מטכ"ל והתקדם בסולם הדרגות לתפקידים בתוך היחידה. הוא מונה לסגן מפקד מגלן, ובשנים 2007-2004 הוא מונה למפקד סיירת מטכ"ל. במהלך כהונתו עשתה הסיירת כמה פעילויות מורכבות, אחת מהן במהלך מלחמת לבנון השנייה במסגרת מבצע "חד וחלק", בו פשטו על בעלבכ כוחות יחידות עלית של צה"ל, ביניהן סיירת מטכ"ל, במטרה לפגוע ביעדי טרור של חיזבאללה ושל משמרות המהפכה של איראן.

שנה לאחר המלחמה מונה ראור למפקד חטיבה 5, חטיבת מילואים, ובתום תפקיד זה פרש מצה"ל ב-2009. בשנים האחרונות עסק ראור בתחום הטכנולוגיה בחברת "בינת תכנון מערכות".

"בסיירת מטכ"ל – הן כלוחם והן כמפקד – עודד הפגין מקצועיות רבה, מוטיבציה אדירה וחשיבה מבצעית יצירתית, שסייעו לו להשתתף ולהוביל מבצעים שהשתיקה יפה להם, אך תרומתם לביטחונה של מדינת ישראל היא עצומה", ספד לו שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, אשר הכיר לראשונה את ראור כמפקד צוות בתקופה בה שירת יעלון כמפקד סיירת מטכ"ל. "צפיתי בו מקרוב במבצעים שונים של הסיירת, ותמיד התרשמתי מקור הרוח שלו ומיכולתו להוביל ולהנהיג לוחמים אל המורכבות שבמשימות".

שר הביטחון הביע תנחומיו למשפחה והוסיף כי "עודד היה אדם מיוחד, אכפתי, מסור מאוד, עם מחויבות עצומה לאנשים, לחבריו ולעשייה, שהצניעות והענווה היו חלק בלתי נפרד מאישיותו".

ראור הותיר אחריו אישה ושתי בנות. הלווייתו תתקיים בשעה 18:30 בבית העלמין בשפיים.

You might be interested also

Photo: Bigstock

Israel and Turkey in search of solutions 

Commentary: Many regional issues require the cooperation of these two key countries. For this reason, it is clear that both sides wish to end the crisis, reduce rhetoric at leadership level and focus on cooperation and realpolitik