הכנות אחרונות בנתב"ג לקראת כניסתה לשירות של מערכת HBS

מערכת הבידוק האוטומטית, HBS, עוברת בדיקות מוכנות אחרונות לקראת כניסתה הצפויה לשירות בסוף חודש מארס

נתב"ג (צילום: AP)

בנמל התעופה בן גוריון עושים הכנות אחרונות לקראת כניסתם לשירות של המערכת בידוק החדשה HBS - המערכת המתקדמת בעולם לבידוק אוטומטי.

במהלך חודש פברואר ומארס נערכו ניסויים במערכת. אתמול בטרמינל 3 בנתב"ג נערך ניסוי "חי" במסגרתו נבדקת כבודת בטן המטוס (המזוודות) בטיסות המסחריות היוצאות משדה התעופה בן גוריון במערכת החדשה. הבדיקות מבוצעות על ידי גורמים מקצועיים של החברה המבצעת, ואנשי התפעול והביטחון של נתב"ג הבוחנים כל פעולה. הפעילות והטמעת המערכת נעשה מבלי לפגוע בשרות לציבור ובהגעת הכבודה למטוס ובתאום מלא עם חברות התעופה. 

בשבוע שעבר נערכה בדיקה לבחינת תפקוד המערכת בטיסות הבינלאומיות הממריאות מנתב"ג. במהלך הבדיקה נבחנו פעילות משולבת של מערכות השינוע והמיון, בדיקת עמידתן בעומסים ובדיקה ביטחונית מקיפה. מרשות שדות התעופה נמסר כי לקחים מהרצת מוכנות המערכת אשר התקיימה בחודש יוני, דצמבר, ינואר ובמהלך כל חודש פברואר הוטמעו וטופלו וכעט נבחנת המערכת שוב. 

סדרת הבדיקות מובילה את כלל המערכות התפעוליות והמבצעיות לקראת שלב המעבר לפעילות מלאה במהלך חודש מרץ . מערכת HBS הינה מערכת טכנולוגית חדשנית ייחודית מהמתקדמות לבידוק ביטחוני של כבודת נוסעים ברמת בטחון ושירות גבוהים ביותר הנבנית במקביל ותוך הפעלת מערכות הליבה בנתב"ג.

You might be interested also