היחידות של הלחימה: מגלן

קומנדו "מגלן" – כך זה עובד. מפקד היחידה, סא"ל י', מדבר מעזה. צפו בפעילות חיילי היחידה ברצועת עזה

חיילי צה"ל בעזה (צילום: דו"צ)

"אנחנו מקלפים את מערכי החמאס כמו בצל", כך אמר מפקד יחידת מגלן, סא"ל ', בשיחה מתוך איזורי הלחימה ברצועת עזה. מגלן היא יחידה מובחרת של זרוע היבשה, המתמחה בירי חימוש מונחה מדויק.

לדברי סא"ל ', "אנחנו יחידת קומנדו לכל דבר, שעוסקת באיסוף ובתקיפת מטרות בשטח. חלק מן המטרות בלחימה בעזה הן מוסתרות וחלק נמצות בתוך אזורים מאוכלסים, ולכן האתגר הוא עצום". סא"ל י' סיפר עוד מהשטח כי "האויב נמצא במדרון אחורי, ומידי פעם הוא יוצא לאיגוף אנכי מתחת לקרקע. הלוחמים שלנו יודעים מדוע הם נמצאים פה, ומנצחים בעימותים בשטח. אני לא מתרשם מהדיבורים על רוח הלחימה של החמאס. בחלק גדול המקרים אנשי החמאס בורחים ללא קרב, ואנחנו מוצאים את אמצעי הלחימה שלהם בתוך המערכים שננטשו".

מפקד מגלן אמר עוד כי "כמות האמל"ח שאנחנו מוצאים היא עצומה, מחגורות הנפץ, ועד מקלעים כבדים ומטענים. זה מראה כמה הם מצוידים. בכל מקום שבו היה לנו מגע עם האויב, הפעלנו את כל הכוחות האפשריים. את כל מרחב לחימה שלהם קילפנו כמו בצל, שכבה אחר שכבה. אנחנו יודעים שאם לא נגיע לנהרות עכשיו, האויב יגיע לשטחנו. לא ניתן לטפל בזה משטח ישראל".

צפו בחיילי היחידה בפעילות בעזה:

You might be interested also

A hydrogen-powered boat sails from Amsterdam's harbor in April 2019. Photo: REUTERS/Eva Plevier

Hydrogen could be a key player in the recovery and resilience plan  

Commentary: Various countries are launching plans to recover from the pandemic and accelerate development and modernization. These initiatives include projects for the production of "green" hydrogen that are expected to reduce pollution and thus positively effect the economy, environment and climate in the coming years