הזמנת המשך לנטאפ עבור חיל המודיעין

משרד הביטחון באמצעות מנהל הרכש ביצע הזמנת המשך לציוד אחסון מידע מול החברות נטאפ ו-EMC עבור חיל המודיעין. העסקאות אינן חלק מהמעבר דרומה של החיל, והן נעשו על בסיס כספי סיוע ובהתאם לחוזה שנחתם מול החברות לפני מספר שנים

photo by: shutterstock.com

נסגרה עסקה גדולה בין נטאפ למשרד הביטחון לאספקת מערכות עבור אגף המודיעין. העסקה סוכמה בימים האחרונים על ידי משלחת הרכש של משרד הביטחון ומנהל ההרכשה בראשות שמואל צורר והסגן הבכיר איקו חסון. בנטאפ הובילו את העסקה המנכ״ל שלומי פרייב והסמנכ״ל הממונה על הגזר הביטחוני ניר הולנדר.

במשרד הביטחון מציינים כי שווי העסקה עומד על 11 מיליוני דולרים והיא תרכז אספקת ציוד אחסון ממוחשב ופריטים נוספים לגופי אמ״ן השונים, שהיו מבצעים בעבר רכש בנפרד, תוך הוזלה במחירים. מדובר בעסקת המשך למכירות נטאפ לצה"ל בעבר. באחרונה סוכמה עסקה בעלת מאפיינים דומים גם בין emc ומשרד הביטחון, בשווי 9 מיליוני דולרים.

תגובת משרד הביטחון:

"שתי הרכישות בוצעו תחת מכרז קיים ובמטבע סיוע. הרכש הוא בעיקרו ציוד אחסון שישמש את חיל מודיעין בשנתיים הקרובות. סיבת ההתקשרות של משרד הביטחון לחברות הספציפיות היא בעקבות זכייתן במכרז שנערך לפני מספר שנים במשלחת הרכש בארה״ב. כמו כן, הרכישה נעשתה ללא כל קשר למעבר דרומה.

"כחלק מהרכישה רוכזו שתי העסקאות , דבר שהביא לחיסכון של כ-20% ברכש. בנושא הרכש לעולם אחסון המידע - עיתוי הרכש הוא משמעותי מאוד ובמקרה זה ניתן לציין כי משרד הביטחון, לפי דרישת צה״ל רכש את הציוד המבוקש, במטבע סיוע ובמחיר מצוין בזמן הנכון ע"מ לא להוציא כספים מיותרים בהמשך".

You might be interested also