הושג הסכם: שדה דב יפונה

משהב"ט, משרד האוצר ורשות המקרקעין הגיעו לסיכום על פינוי בסיס חיל האוויר עד 2017

כחלק מההחלטה על העתקת מחנות צה"ל מאזורי הביקוש לצורך הגדלת היצע הדיור בהם, הגיעו משרדי האוצר והביטחון ורשות מקרקעי ישראל לסיכום על פינוי של שדה התעופה הצבאי שדה דב עד שנת 2017.

במסגרת ההסכם יפנה משרד הביטחון כ-20 דונמים ראשונים ממחנה שדה דב עד דצמבר 2014. עוד סוכם כי בתוך חודשיים יפעלו משרדי האוצר, הביטחון ורשות מקרקעי ישראל לגיבוש הסכם מפורט להמשך תהליך פינוי מחנות צה"ל ממרכז הארץ ואזורי הביקוש לטובת פיתוח עירוני וכלכלי (תוכנית שוה"ם2) זאת בהתאם להחלטת הממשלה 3161 העוסקת בפינוי מחנות צה"ל ממרכזי הערים.

מהלך זה מהווה השלמה של פינוי שדה התעופה האזרחי עד יוני 2016 ויאפשר את יישום התכנית של משרד האוצר, רשות מקרקעי ישראל ועיריית ת"א לפיתוח שטח השדה המתפנה במתחם. התכנית צפויה לכלול את הקמתן של למעלה מ-16,000 יח"ד, שטחי מסחר, תעסוקה, בתי מלון ופארק חופי. בשל הסרת מגבלות הבנייה לגובה בסביבת השדה, יהיה ניתן להוסיף זכויות בנייה בהיקף של כ- 6,800 יחידות דיור בתוכניות אחרות בסביבת שדה דב.

פינוי שדה דב מתווסף לשורה של מחנות שכבר פונו באזורי ביקוש במרכז הארץ כדוגמת: מתחם 'קרן הקריה' שפינויו הושלם בשבועות האחרונים לטובת הקמת בניין המשרדים הגבוה בישראל ותחנה לרכבת הקלה, פינוי חלק ראשון ממחנה צריפין והסכם תע"ש ברמת השרון. במסגרת ההסכם יקבלו צה"ל ומשרד הביטחון מיליארד שקלים.

במשרד הביטחון אומרים כי התמורה לפינוי שדה דב תאפשר למערכת הביטחון להתמודד עם אתגרי התקציב של צה"ל ומשרד הביטחון לשנת 2014.

You might be interested also