הוקרה לחברת בינת על פועלה בצוק איתן

משרד הביטחון העניק לבינת תקשורת מחשבים אות הוקרה על תרומתה למאמץ המלחמתי במבצע "צוק איתן". את תעודת ההוקרה קיבל אלון בן צור, מנכ"ל בינת תקשורת מחשבים, מידיהם של האלוף (במיל.) דן הראל, מנכ"ל משרד הביטחון, ותא"ל (במיל.) שמואל צוקר, סמנכ"ל וראש מנהל הרכש במשרד הביטחון

אלון בן-צור, מנכ"ל בינת תקשורת מחשבים

במהלך אירוע הצדעה שקיים משרד הביטחון לחברות שתרמו למאמץ המלחמתי במבצע "צוק איתן" קיבלה חברת בינת תקשורת מחשבים אות הוקרה עבור תפקודה יוצא הדופן של החברה במהלך המבצע. בתעודת ההוקרה אותה קיבלה החברה נכתב "תודה והוקרה לבינת תקשורת מחשבים על הירתמותכם יוצאת הדופן במהלך מבצע "צוק איתן" לספק למשרד הביטחון ולצה"ל מוצרים ושירותים, על הסיוע והתמיכה במאמץ המלחמתי להשבת השקט ליישובי הדרום". את תעודת ההוקרה קיבל אלון בן צור, מנכ"ל בינת תקשורת מחשבים, מידיהם של האלוף (במיל.) דן הראל, מנכ"ל משרד הביטחון, ותא"ל (במיל.) שמואל צוקר, סמנכ"ל וראש מנהל הרכש במשרד הביטחון.

אלון בן צור, מנכ"ל בינת תקשורת מחשבים מסר כי "משרד הביטחון בחר להעניק לנו, ולמספר חברות ישראליות מובילות, אות הצטיינות על תרומה ייחודית למשרד הביטחון ולצה"ל במהלך מבצע "צוק איתן". המעמד היה מרגש במיוחד לאור העובדה שבינת הייתה החברה היחידה בשוק ה-ICT שזכתה באות הצטיינות זה. כבר בתחילת המבצע הפעלנו את כלל המערכים בבינת, ובייחוד אנשי חטיבת השירות בחברה וחטיבת הביטחון, כדי לספק את צורכי מערכת הביטחון והתעשיות הביטחוניות, זאת כדי לאפשר ולתמוך בפעילות הצבאית ביבשה, באוויר ובים. לצד זאת שמנו בעדיפות גבוהה את הטיפול בגופים האזרחיים בדרום – משרדי ממשלה, ארגונים ציבוריים, עיריות, בתי חולים, חברות ועסקים שנמצאו בלב המערכה".

עוז יעקב, סמנכ"ל בבינת תקשורת מחשבים ומנהל חטיבת השירות בחברה, סיפר כי "כבר מתחילת מבצע "צוק איתן" נרתם כול מערך השירות לטובת סיוע למערכת הביטחון, כמו גם לגופים האזרחיים והעסקיים שפעלו בקו העימות. המערך הטכנולוגי שלנו כולו לקח חלק בסיוע למאמץ הלחימה, ונענה לכול דרישה או בקשה של מערכת הביטחון. המשימות בהן נטלנו חלק כללו הקמה של מערכים מבצעיים חדשים, בדיקות מערכים לפני שימוש, עיבוי מערכים קיימים, הרחבת יכולות של מערכות קיימות ותחזוקה של מערכים טכנולוגיים מורכבים. זה כלל ביצוע של עבודות בתחומי התקשורת, אבטחת מידע, ומחשוב; תפעול של מערכות טכנולוגיות קריטיות ללחימה; סיוע בהשבה לעבודה של מערכות שיצאו משימוש כתוצאה מתקלות או שברים; אספקה של חלקי חילוף; אינטגרציה של מערכות טכנולוגיות בקו החזית הראשון ותוך כדי הלחימה; ועוד.

הסיוע של בינת לצה"ל היה מקיף ביותר, הוא כלל סיוע למערך הלוחם ולמערך תומך הלחימה, אם זה בזרועות היבשה, האוויר והים. הנחישות של העובדים שלנו באה לידי ביטוי גם כאשר הם הוצבו לבצע משימות כתף לכתף עם הכוחות הלוחמים, לעיתים תחת אש, מסביב לשעון, ביום או בלילה. זאת כאשר חבריהם, שנשארו בפעילות השוטפת של החברה, שימשו פעמים רבות קו שני לטיפול בכול בעיה או סוגיה טכנולוגית שעלתה.

תמיכה נוספת שביצענו במאמץ המלחמתי הייתה ברמת הטיפול שהענקנו במהלך הלחימה ולאחריה לתעשיות הביטחוניות, חברות שנושאות בנטל נכבד מהביטחון על ידי הבטחה של אמצעי הלחימה הנדרשים לצה"ל ומערכת הביטחון. גם כאן הענקנו תיעדוף של המשאבים שלנו כדי להשלים פערים טכנולוגיים, תחזוקה ופתרון של תקלות ובעיות שצצו, והכול בזמן אמת, ובמטרה לאפשר למפעלים לא לעצור לרגע, ולהמשיך ולספק למערכת הביטחון את צרכיה. כל זה נעשה בעוד עשרות עובדים מקצועיים מהשורה הראשונה נקראו לשירות מילואים בצווי 8 ונגרעו מצוותי העבודה השוטפים."

You might be interested also