הודו תפתח מתחרה למעיל רוח

סוכנות המו"פ של צבא הודו רוצה לפתח מערכת להגנה אקטיבית על רק"מ. אם וכאשר מערכת כזו תצא לפועל, היא עתידה להתחרות במערכת 'מעיל רוח' הישראלית של רפאל

הצעה לבעלי עניין (EOI) שפרסמה סוכנות המו"פ לפיתוח רכבים קרביים (CVRDE) של הצבא ההודי, הפועלת תחת ה-DRDO, סוכנות המו"פ של צבא הודו (המקבילה ההודית של מפא"ת בארץ), מזמינה בעלי עניין לקחת חלק בפיתוח משותף של מערכת הגנה פעילה לטנק נגד ספקטרום רחב של איומים לרבות טילי נ"ט. על פניו, נראה כי מדובר במערכת שעתידה להתחרות ב'מעיל רוח' הישראלית של רפאל.

לפי ההצעה, המערכת צריכה לזהות איום באמצעות ריבוי חיישנים כולל מכ"מ וחיישני לייזר כדי לכסות מגוון רחב של איומים הנעים במהירויות של 70-240 מטר/שנייה. טווח הפגיעה באיום צריך להיות בין 50-150 מטרים, הנטרול שלו חייב להיות לפני 50 מטרים.

לפי תנאי ההצעה, החברה שתבחר לפתח את המערכת, תידרש לפתח את מערכת ההגנה הפעילה עם ה-DRDO ביחד, והיא צריכה להיות מוכנה לייצר את המערכת בהודו. לפי הכתוב, אין מניעה מחברות זרות להשתתף בהצעה. האם אנו צפויים לראות חברות ישראליות משתתפות? את ההצעות למכרז יש לשלוח עד לתאריך 29.1.2015. לפרטי המכרז לחץ כאן.

השתתף בייזום הכתבה גם Vijainder K Thakur.

You might be interested also