הודו רוצה עוד מטוסי התראה

האם תע"א בדרך לעוד עסקה של מטוסי התראה להודו? על פי דיווח באתר itar-tass, הודו רוצה לרכוש עוד שלושה מטוסי התראה באותה תצורה של אלו שנרכשו ב-2003 עם מכ"מ של אלתא

מטוס ההתרעה A-50. קרדיט: ITAR-TASS/Viktor Tolochko

הודו מתכננת לקנות שלושה מטוסי התראה מוקדמת ובקרה מוטסות (AEW&C) מרוסיה עם טכנולוגיה ישראלית של תעשייה אווירית. לפי דיווח באתר en.itar-tass.com מדובר במטוס מסוג A-50. את הפרטים לאתר מסר מקור בצבא רוסיה ביום שישי האחרון. אם העסקה תצא לדרך, מדובר בתוספת של שלושה מטוסים לאלו הקיימים מאותו סוג ובאותה תצורה.

בשנת 2003 הודו הזמינה שלושה מטוסים כאלו שסופקו בשנת 2010. "הודו שוקלת הזמנה אפשרית של שלושה מטוסי התראה", אמר המקור לאתר. הוא לא פרט את ציר הזמן המתוכנן לעסקה. המשלוח של מטוסי ההתראה מתוכנן "בתצורה זהה" לפי ההסכם משנת 2003, הוא אמר.

מטוס ה-A-50 בנוי על בסיס מטוס תובלה צבאי מסוג Ilyushin Il-76MD שהוכנסו לשירות פעיל ב-1989. מטוסים אלו משמשים לאיתור ומעקב אחר מטרות באוויר ורכבים על הקרקע, להזהיר מערכות שו"ב אוטומטיות ולפקד על מטוסים בקו ראייה.

הודו מתכננת לרכוש סך הכל עוד 6 מטוסי התראה - שלושה כבר נרכשו מחברת אמברר הברזילאית (EMB-145) ועוד שלושה צפויים להירכש מרוסיה עם טכנולוגיה ישראלית. מטוסי ההתראה שהודו רכשה ב-2003 מסוג A-50EI מבוססים על מכ"מ של אלתא מסוג ELTA EL/M-2075 AESA L-band radar ויכולות איסוף מודיעין נוספות. היקף העסקה מוערך ב-300 מליוני דולרים. (מקור).

You might be interested also