הדור החמישי של מערכת "אהוד"

התע"א מציגה את הדור החדש של מערכת האימון והתחקור שפיתחה. כ-17 חילות אוויר ברחבי העולם עושים בה שימוש

התעשייה האווירית תציג את הדור החמישי של מערכת אימון ותחקור "אהוד" בכנס I/ITSEC המתקיים באורלנדו. המערכת מאפשרת אימון מתקדם של טייסי קרב, תוך שימוש בסימולציית כלי נשק מתקדמת ודיווח פגיעה או החטאה בזמן אמת.

המערכת כוללת גם תחקור מתקדם בתום האימון, תוך שימוש בין היתר באלגוריתם מסוג "מה היה קורה אילו", הכולל הדמיה של קבלת החלטות שונה מזו שהיתה בפועל. מערכת "אהוד" כוללת גם יכולות בטיחות כדון התראות מפני התנגשות אווירית בין מטוסים. הדור החמישי של ה"אהוד" הופך אותה לראשונה מסוגה בעולם האימונים המאפשרת אימון בשילוב אובייקטים "חיים" ו- וירטואליים (Live – Virtual – Constructive) דבר המהווה קפיצת מדרגה באימוני קרבות דו צדדיים המשלבים מטוסי קרב, ספינות, מערכות נ"מ, כוחות קרקעיים ומסוקים. המערכת כוללת טכנולוגיות חדישות כגון תשתית תקשורת אלחוטית למערכות אוויוניקה נוספות, פתרונות מתקדמים לאבטחת מידע, הצפנה, כוח עיבוד להרצת סימולציות מורכבות, ריבוי משתתפים ורשת תקשורת מתקדמת.

בכנס באורלנדו, יציינו את מסירת הפוד ה- 1000 של מערכת ה"אהוד" לנציג חיל האוויר האיטלקי. המערכת נמצאת בשימוש חילות אוויר של 17 מדינות ברחבי העולם.

יואב תורג'מן, מנהל מפעל מלמ בתעשייה האווירית אמר כי "מערכת 'אהוד', במתכונתה הנוכחית מספקת את האפשרות לאימון בסביבה טבעית, על המערכות האמתיות הקיימות בפלטפורמות עצמן, בין אם מטוסים, מסוקים, אוניות או מערכי הגנה אווירית, מייעל את שיטות הלחימה, חוסך זמן, כסף ואף יכול להציל חיי אדם".

למערכת נגזרות שונות ביניהן מערכת לאימון ותחקור מיתארים בזירה הימית, מערכות אימון ובטיחות למסוקי קרב ומסוקי סער, מערכת אימון לכוחות הנ"מ ומערכת אימון ובקרת תרגילים לכוחות היבשה.

You might be interested also