הדור הבא בלוחמה אלקטרונית

חיל הים של ארה"ב פנה לתעשיות כדי לקבל הצעות לדור הבא של אמצעי הלוחמה האלקטרונית

militaryaerospace.com

חיל הים האמריקאי פונה לתעשייה בחיפוש אחר חידושים אחרונים באלקטרוניקה ותוכנה שיכולים להוביל את הדור הבא של אמצעי הלוחמה האלקטרונית (EW), כך לפי אתר militaryaerospace.

פקידים של משרד המחקר של הצי (ONR) בארלינגטון, וירג'יניה, פרסמו הודעה לתכנית הטכנולוגיה של הלוחמה האלקטרונית, המבקשת לפתח ולהדגים טכנולוגיות עבור הדור הבא של מערכות EW.

המטרה היא לאפשר לכוחות חיל הים וחיל הנחתים לשלוט בספקטרום האלקטרומגנטי על ידי ניצול, הטעייה או שלילת שימוש האויב בספקטרום, תוך הבטחת השימוש בו על ידי כוחות ידידותיים.

נושאים בעלי עניין כוללים מערכות התרעת איום משופרות. תמיכת לוחמה אלקטרונית (ES). פיתיונות ואמצעי נגד מעקב נשק ומערכות הדרכה; התקפה אלקטרונית (EA) נגד פיקוד היריב, הבקרה, התקשורת, המחשבים, המודיעין, המעקב והסיור (C4ISR). ומיגון אלקטרוני (EP) של כלי נשק ומערכות C4ISR מהתערבות מכוונת ולא מכוונת.

ארבעת תחומי הליבה הם תדרי רדיו ומערכות לוחמה אלקטרונית בגלים מילימטרים; אנטנות קומפקטיות ויעילות EW המכסות את התדרים הנעים בין 3-300 MHz . משדרי הספק גבוה W-band בגלים מילימטריים, ורעיונות נוספים חדשניים.

מערכות RF ומערכות גלים מילימטריים (EW subsystem demonstrations) צריכות להשתמש בסטנדרטים פתוחים כגון OpenVPX, או סטנדרטים בתעשייה שבהם לממשלה יש זכות מלאה ופתוחה, דורשים חוקרי חיל הים. צמצום גודל, משקל והספק (SWaP) הוא דאגה עיקרית.

אנטנות EW קומפקטיות ויעילות המכסות את התדרים הנעים בין 3-300 MHz מאפשרות לחיל הים, חיל הנחתים, ומערכות ל"א משותפות לאתר, לחסום, או להטעות חיישנים, תקשורת או מערכות אחרות הפועלות בתדרי HF וVHF. המטרה היא לפתח אנטנה קטנה, לא יותר ממטר אחד, עם יכולות כיוונית.

משדרי הספק גבוה בגלים מילימטרים (W-band millimeter wave) יפעלו בתדרים בין 75-110 GHz וישיגו יחס של 1:4 קילוואט עבור יישומי הטעיה קטנים, או שהם יכולים להשיג 100 קילוואט או יותר עבור פלטפורמות גדולות.

You might be interested also

IRNA - The President-elect, Seyyed Ibrahim Raisi

New Iranian president elected

The election of Raisi and the weakening of the moderate camp raises the likelihood that Iran, led by him, will not only continue its policy toward Israel but also possibly take even more radical actions