הדגש בביתן הישראלי ב-AUSA: לוחמה א-סימטרית

תערכות AUSA, אחת הגדולות בעולם לצבא היבשה, נפתחת בוושינגטון. הביתן הישראלי יציג מספר פתרונות ללוחמה הא-סימטרית וחידושים שנעשה בהם שימוש במבצע "צוק איתן"

משרד הביטחון השלים את ההכנות בביתן הלאומי בתערוכת AUSA, שתיפתח בוושינגטון. התערוכה נחשבת לאחת מתערוכות צבא היבשה החשובות בעולם. בביתן הישראלי שמארגן ומנהל אגף היצוא הביטחוני, סיב"ט, יוצגו לראשונה מערך של טכנולוגיות חדשניות, שפותחו בשיתוף עם מפא"ת במשרד הביטחון וצה"ל, ושבחלקן השתתפו בהצלחה במבצע 'צוק איתן'.

בין הפיתוחים שיוצגו: פתרונות מודיעין ומעקב לאספקת מידע מודיעיני מדויק בזמן אמת, מכלולים למל"טים ומערכות ורובוטיקה שיוכלו להחליף ולהגן על חיילים במקומות מסוכנים. ראש סיב"ט במשרד הביטחון, תא"ל (מיל') מישל בן-ברוך אמר ערב פתיחת התערוכה כי  "הלוחמה הא-סימטרית, כמו זו שניהל צה"ל במבצע 'צוק איתן', חייבה את מערכת הביטחון לפתח טכנולוגיות ייחודיות, שימזערו ככל הניתן את הפגיעה בעוברי אורח חפים מפשע, ומנגד לזהות במהירות את האיום, ובזירת לחימה צפופה ומורכבת - ולהצליח לפגוע בו במהירות, באש מדויקת. התעשייה הביטחונית הישראלית מגיבה במהירות לשינויים בשדה הקרב, לדרישות הדחופות ולצרכים המתפתחים של כוחות צה"ל כמו גם כוחות ביטחון בעולם".

מספר תעשיות ביטחוניות מתקדמות יציגו בביתן סיב"ט: MTC, ראדא, RT, TAR Ideal, ורינט, תעשיות בית-אל, VIDEO INFORM, FLYING PRODUCTION ו-ROBOTEAM.

החידושים הטכנולוגיים שיוצגו בביתן הישראלים הם מערכת היגוי לפצ"מרים שהופכת כל פצצה לפצצה חכמה ומדויקת, ומונעת Collateral damage, פנס 'נצנץ' לקסדת הלוחם למניעת ירי על כוחותינו (דו"צ) - המערכת הכוללת 32 מצבי תאורה שונים ויכולת שליטה על טווחי הנראות, נוסתה בהצלחה במהלך מבצע "צוק איתן", וסטראט-אפ ישראלי צעיר שפיתח תוכנה ייחודית המאתרת באופן אוטומטי ובמהירות אובייקטים בצילומי אוויר.

You might be interested also