"הגנה על מים כלכליים וסייבר"

מנכ"ל התעשייה האווירית בשיחה לקראת פתיחת כנס HLS ISRAEL 2014. על האתגרים העומדים בפני החברה והפתרונות המוצעים

"על רקע גילוי אוצרות טבע גיאולוגיים כגון נפט וגז, נוצרים חיכוכים בין מדינות שכנות. כל מדינה רוצה לנכס לעצמה את העושר הפוטנציאלי ונדרשת הגנה מאסיבית של שטחים גדולים מאוד בים", כך אומר מנכ"ל התעשייה האווירית יוסי וייס ומציין כי הגנה על מים כלכליים הוא טרנד עולמי שנראה במהלך שנת 2015 בתחום ה-HLS. וייס אמר את הדברים לקראת פתיחת כנס HLS ISRAEL 2014 ביוזמת מכון הייצוא, הנפתח מחר.

וייס מציין בשיחה עם ישראל דיפנס כי מבחינת היקפי הייצוא של התעשייה האווירית בתחום ה-HLS, מדובר במכירה של מגוון מוצרים ומערכות ללקוחות שונים בהיקף של מאות מיליוני דולרים. "התעשייה האווירית מתמקדת בפתרונות בתחומי אבטחת מים כלכליים, סייבר והגנה על מתקנים קריטיים", הוא אומר. "הגנה בתווך הימי מצריכה תפיסת אבטחה חדשה ושונה, ומחייבת עדכון שוטף, כמותי ואיכותי על המתרחש. לתעשייה האווירית סל מוצרים רחב ומגוון המציע אין ספור פלטפורמות, חיישנים ומרכזי עיבוד נתונים מתקדמים המאפשרים ללקוחות קבלת החלטות מהירה ואופטימלית".
 
תחום נוסף שוייס אומר שיש לשים עליו דגש הוא תחום הסייבר. "מדובר בתחום מאתגר כיוון שההתפתחות שלו מהירה ומסוכנת, וסכנת הפגיעה היא עצומה גם מבחינת היקפים כספיים ונזק לרכוש, אך בעיקר מבחינת פגיעה מוראלית. יש לנו שנים של ניסיון בעולמות הלוחמה האלקטרונית ומערכות שליטה ובקרה, והסייבר הוא אבולוציה של תחומים אלו. כאשר כמות האיומים גדלה וכן מידת הפגיעות שלנו וההסתמכות על מכשירים ממוחשבים בכל פן בחיינו. הפתרונות עליהם שמים את הדגש היום מתמקדים בזיהוי הפריצה/פגיעה וקיצור הזמן הנדרש עד להתאוששות וחזרה לשגרה, בתחומים האזרחיים והביטחוניים כאחד".

כאשר התבקש להתייחס לעסקאות גדולות שביצעה התעשייה האווירית בתחום, הוא משיב כי "ישנם מספר לקוחות גדולים להם אנו מספקים מערכות ופתרונות כוללים לאבטחת נמלי ים ושדות תעופה ולהגנת גבולות ימיים ויבשתיים - תחומי הליבה של ה- HLS. בנוסף, מערכות רבות שלנו משרתות צרכים פרה - מיליטריים שונים ברחבי העולם. כך, למשל, מל"טים מתוצרתנו השתלבו באבטחת אירועי גביע העולם בכדורגל שאירעו בברזיל בקיץ האחרון.

"היתרון היחסי של תעשיה אווירית מול חברות אחרות כבית מערכות, התעשייה האווירית מציעה ללקוחותיה שילוב ייחודי של יכולות מבצעיות וניסיון, יחד עם יכולות טכנולוגיות מתקדמות, דבר המאפשר לנו 'לתפור' ללקוח חליפה על פי מידותיו- אם זה אירוע ביטחוני בלב עיר סואנת או הצורך לחלוש על קילומטרים של צינורות נפט באמצע שום מקום, אנחנו נדע לתת לכוחות הרלוונטיים את הכלים היעילים ביותר לביצוע המשימה על הצד הטוב", הוא מסכם. 

You might be interested also