הגזרות מתחממות

שעות לפני השבעת ממשלת האחדות הפלסטינית צה"ל תקף ברצועת עזה בתגובה לירי רקטות. בגזרת הצפון צה"ל הגיב בירי ארטילרי לפצמ"ר שנורה מסוריה. בכל המקרים לא היו נפגעים או נזק לכוחותינו

(צילום: אתר וויקיפדיה)

התחממות בגזרות: צה"ל הגיב בירי ארטילרי לעבר מטרות בסוריה לאחר שפצמ"ר מסוריה התפוצץ בסמוך למוצב החרמון. מדובר צה"ל נמסר כי לא היו נפגעים או נזק בצד הישראלי וכי "צה"ל שומר לעצמו את הזכות לפעול בכל דרך ובכל זמן שיראה לנכון כדי להגן על תושבי מדינת ישראל". בצה"ל בודקים האם היה מדובר בירי מכוון או פצמ"ר תועה שהגיע מסוריה.

ובדרום: כלי טיס של חיל האוויר תקף שני מוקדי פעילות טרור בדרום רצועת עזה ובמרכזה בתגובה לירי רקטות לעבר שטח ישראל במהלך הלילה. מדובר צה"ל נמסר כי "כל מטוסינו שבו בשלום לבסיסם וכי צה"ל לא יסבול ניסיונות פגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל ויפעל כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל. החמאס הוא הכתבות ועליו האחריות", לשון הודעת דו"צ.

תקיפת חיל האוויר וירי הרקטות מתרחשים מספר שעות לפני השבעת ממשלת האחדות בין חמאס לפתח ברמאללה. בישראל רואים בחומרה את הקמת הממשלה. מזכיר המדינה האמריקאי ג'ון קרי שוחח עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן והביע בפניו דאגה מהרכב הממשלה הכוללת נציגים של חמאס.

You might be interested also

The prime minister of Italy, Mario Draghi. Photo: REUTERS/Remo Casilli

Italy establishes national cyber agency

PM Draghi warned that the level of Russian interference online "has become truly alarming", while the Minister of Innovation said that 95% of public administration servers do not have adequate protection