האם החשוד מבריסל נעצר בדרך לפיגוע?

מהדי נאמוש, שנעצר במרסיי, חשוד בביצוע הירי במוזיאון היהודי בבריסל. אך האם הוא נעצר בדרכו לבצע פיגוע נוסף נגד מטרה יהודית? רונן סולומון מנסה ללקט מידע על דרכו של המחבל לאחר הפיגוע

תצלום החשוד שהופץ

סיכול פיגוע? מהדי נאמוש, בן ה-29, נעצר בסוף השבוע שעבר במרסיי בחשד שביצע את הירי במוזיאון היהודי בבריסל בו נהרגו ארבעה בני אדם, ביניהם שני ישראלים. על פי מידע שנאסף, נאמוש התגורר בצפון צרפת, במרחק של כשעה וחצי ברכבת מבריסל.

מהראיות שנאספו, נאמוש, עשה את דרכו מבריסל למרסיי, כאשר בדרך ככל הנראה עצר והחליף בגדים ועלה על רכבת לדרום צרפת. העובדה שכאשר נעצר נאמוש, הוא היה לבוש בבגדים דומים לאלו בהם ביצע את הפיגוע בבריסל, מעידה אולי על כך שהוא היה בדרכו לביצוע פיגוע נוסף בעיר מרסיי, ייתכן במטרה יהודית שכן בעיר ישנם כשישה בתי חב"ד ומוקדי יהדות רבים. נאמוש נעצר כשברשותו מלבד הבגדים, גם אותו הקסקט שנראה בצילומי האבטחה בבריסל, אקדח ורובה מסוג קלצ'ניקוב. הוא גם נשא עימו מצלמת גו-פרו.

עובדה אחת המחזקת את החשד כי מדובר באותו מפגע מבריסל היא האקדח. עובדה זו הייתה מוסתרת עד לפרסום המעצר בכלי התקשורת. החשוד החזיק באזרחות צרפתית אך מוצא משפחתו בצפון אפריקה. החשוד עצמו שותק בחקירתו, אולם במצלמה שנשא עליו נמצא סרטון וידאו בו הוא מודה שיצא לבצע את הפיגוע בבריסל, כך מדווחים כלי התקשורת בצרפת.

בצרפת טוענים כי היה מוכר כג׳יהאדיסט שנלחם בסוריה, אך גם המחבל שביצע את הפיגוע באוטובוס בבורגס שבבולגריה, אשר הובל בשליחות החיזבאללה היה ממוצא מרוקאי והבחירה בו נועדה להרחיק את הארגון מטביעת האצבע של אנשיו. מסיבה זו עדיין נבחן הקשר של חיזבאללה לפיגוע בבריסל.

במרסיי חיים כחמישים אלף יהודים ובעיר מוסדות יהודיים המארחים גם ישראליים, כאמור כדוגמת בתי חב״ד שהיו יעד לא פעם לפיגועי טרור איסלאמי.

You might be interested also