האינטרנט של הדברים - מלחמת המעבדים

חברת ARM משיקה פלטפורמה לפיתוח מוצרים מבוססי על מעבדי החברה לתחום האינטרנט של הדברים. מהצד השני של המפה, גם חברת אינטל השיקה לא מזמן פלטפורמה וחזון בתחום זה כדי לנסות ולזכות בחזרה במובילות שאבדה לה בתחום הסמארטפונים. אין ספק, האינטרנט של הדברים הוא הפלטפורמה הבאה שעליה יתחרו מפתחות המעבדים

חברת ARM הכריזה על פלטפורמת תוכנה חדשה ומערכת הפעלה חינמית שיפשטו ויקצרו את היצירה והפריסה של מוצרי "האינטרנט של החפצים" (IoT).

ה- ARM mbed™ IoT Device Platform נבנתה סביב סטנדרטים פתוחים ותשלב פרוטוקולים של אינטרנט, אבטחה ויכולת ניהול מבוססת סטנדרטים לכדי פתרון משולב אחד המותאם במיוחד עבור התקנים מוגבלים מבחינת עלות ואנרגיה. הפלטפורמה נתמכת על-ידי האקו-סיסטם המוכרת וההולכת ומתרחבת של תוכנת וחומרת mbed שתספק אבני בניין משותפות עבור שירותי והתקני IoT.
הפלטפורמה החדשה תאיץ את הגידול של "האינטרנט של החפצים" על-ידי כך שתאפשר לממציאים ולמפתחים להתמקד במאפייני ערך מוסף ובבידול.

ה-mbed IoT Device Platform כוללת את האלמנטים הבאים:

mbed OS: מערכת הפעלה חינמית עבור התקנים מבוססי מעבד ARM Cortex-M שמאחדים את אבני הבניין הבסיסיות של ה-IoT במערך משולב אחד של רכיבי תוכנה. היא כוללת תכונות אבטחה, תקשורת וניהול התקנים כדי לאפשר את הפיתוח של התקני IoT חסכוניים באנרגיה ומוכנים לייצור. מערכת ההפעלה תעמוד לרשות שותפות mbed ברבעון האחרון של 2014 למטרות פיתוח, והתקני הייצור הראשונים צפויים ל-2015.

mbed Device Server: שרת התקני mbed הוא מוצר תוכנה ניתן-לרישוי, המספק את הטכנולוגיות הנדרשות בצד של השרת כדי לחבר ולנהל התקנים בצורה מאובטחת. בנוסף, הוא מספק גשר בין הפרוטוקולים שתוכננו לשימוש על התקני IoTלבין ה-APIs שבהם משתמשים מפתחי הרשת. דבר זה מקל על האינטגרציה של התקני IoT המספקים את ה-"little data" אל תוך מסגרות הענן הפורסות ניתוחי "big data" של מידע מצטבר. המוצר מושתת על סטנדרטים פתוחים ומותאם להתמודד עם חיבורים וניהול של מיליוני התקנים. ה-mbed Device Server זמין לשימוש כבר היום.

mbed.org: נקודת מיקוד עבור קהילה של יותר מ-70,000 מפתחים בסביבת mbed. אתר האינטרנט מספק מסד נתונים מקיף של ערכות פיתוח חומרה, מאגרים לרכיבי תוכנה הניתנים לשימוש-חוזר, יישומי ייחוס, תיעוד וכלי פיתוח מבוססי רשת. מדובר באתר מוכר ומבוסס:

1,000,000 בניות של פרויקטים אשתקד. יותר מ-30 ועדים מוכרים• שמונה שנים של מוצרי 6LowPan ושרת IoT. חמש שנים של שירותי ענן מסביב לשעון. יותר מ-9000 פרויקטים שפורסמו.

You might be interested also