"האולימפיאדה - חלון ראווה לטכנולוגיות"

לאחר הבחירה הדרמטית בחברה ישראלית כאחראית על מערך האבטחה של משחקי ריו דה ז'נרו 2016, ראיון בלעדי עם נשיא ISDS, ליאו גלסר, ועם סגנו, רון שפרן

הידיעה הבלעדית שהתפרסמה באתר ישראל דיפנס בחודש אוקטובר 2014, על כך שחברת ISDS הישראלית נבחרה להיות האינטגרטורית ויועצת האבטחה הראשית במשחקים האולימפיים שייערכו בריו דה ז'נרו בשנת 2016, באה לאחר שנים ארוכות, שבהן נעשה מאמץ לשווק את הידע הישראלי לטובת רצף אירועי הספורט הגדולים הנערכים בברזיל בשנים 2014-2016 (ולאחר מעורבות נמוכה יחסית של חברות ישראליות באבטחת המונדיאל בברזיל ביוני-יולי 2014).

הבשורה, שהגיעה לבסוף מהוועד האולימפי הברזילאי, שכפוף לוועד האולימפי העולמי, היא חסרת תקדים: לא רק שהחברה הישראלית מופיעה כעת כספק רשמי של תחום האבטחה באתר האולימפיאדה באינטרנט, לצד התאגידים העולמיים הגדולים ביותר, הרי שכדי לממש את המנדט שקיבלה, היא תעבוד מול עשרות גופים ברזילאים ומול החברות המובילות בעולם. תקציב האבטחה הכולל של משחקי ריו דה ז'נרו מוערך בלא פחות מ-2.2 מיליארד דולר.

ליאו גלסר, מייסד ISDS ומי שמזוהה עם החברה מעל לכל, אומר בראיון מיוחד לאחר הזכייה היוקרתית, כי יפעל לשלב כמה שיותר חברות וטכנולוגיות מישראל באבטחת המשחקים האולימפיים. הריאיון עימו נערך ביחד עם סגן נשיא החברה, רון שפרן, ועם המנכ"ל, תומר פולמן.
 
גלסר אומר כי הזכייה היא בהחלט הישג שאינו מובן מאליו, גם מבחינתו: "המצב הכלכלי בעולם אינו רגיל", אומר גלסר. "לפני שלוש שנים החלה הכלכלה הברזילאית להאט, ויחד איתה כלכלות נוספות - הסינים, ההודים, המקסיקנים, דרום אפריקה - כולם עברו למהלך יותר איטי. מעבר לכך, כדי להשתלב באבטחת המשחקים האולימפיים ב-2016 נדרשנו להתמודד מול חברות מכל העולם, כולל חברות שניהלו את האבטחה של אולימפיאדת לונדון.

"התמודדנו, והגענו למצב שההצעות שלנו קסמו מאוד. האחראים על המשחקים האולימפיים הבינו שהולך להיות חלון ענק לטכנולוגיות חדישות ושיש הזדמנות לעשות דברים שלא צלחו באירועים קודמים. הברזילאים מעוניינים ביבוא של ידע, ביבוא של ניסיון וביבוא של טכנולוגיה, וכאן אנחנו נכנסנו. הבחירה בנו לקחה המון זמן. לא היה נושא אחד שהם לא בדקו לפני שבחרו בנו, מילה אחת שכתבנו, שהם לא קראו. הם בחנו שוב ושוב גם את המחירים שלנו, את התנאים וסוגיות רבות נוספות.

"היה לנו גיבוי מאוד רציני ממשרד הכלכלה הישראלי, מאגף הסיוע הביטחוני (סיב"ט) במשרד הביטחון, ממכון הייצוא ואפילו מבית הנשיאות. הנשיא לשעבר, שמעון פרס, פעל למען בחירתנו במהלך בביקוריו בברזיל".

***
הריאיון המלא יתפרסם בגיליון 23 של המגזין ישראל דיפנס היוצא לאור השבוע

You might be interested also