"האויב מצמצם חתימה מודיעינת"

כנס UVID 2014: תא"ל (מיל) אריאל קארו מרפאל טוען כי "האויב לומד את היכולות המודיעיניות שלנו"

תא"ל (מיל') אריאל קארו, ראש מנהלת מודיעין וסייבר ברפאל אמר בכנס הכלים הבלתי מאוישים כי "האויב לומד את היכולות המודיעיניות שלנו. הם מצמצמים את החתימה המודיעינית". כנס הכלים הבלתי מאוישים הבינלאומי השלישי מתקיים ב"אבניו" ביוזמת ישראל דיפנס ובשיתוף ארגון AUVSI ISRAEL.

קארו המשיך ואמר כי "סוגיה נוספת היא פער בין היכולות של המפקדה לכוחות הטקטיים. גם גודש המידע הוא בעיה. צריך בסוף תוצרים. ברפאל חושבים ששפת הנ"צ לא מספקת. התשתית המודיעינית לא מספקת. צריך מודעות מצבית מול מטרות בזמן קצר בשלושה ממדים. אנחנו מדברים על פיקסל גיאוגרפי. צריך פלטפורמה שתאפשר לקחת את כל המידע ותייצר מודעות מצבית בזמן אמת. תחשבו על מטרות בתנועה. על האזור לפני ואחרי ריכוך ארטילרי. צריך שפה אחרת. כאשר צריך להעביר ידע בין צוות על הקרקע למפעיל כטב"מ זה יכול לקחת דקות ארוכות.

"מערכת ראות צולבת היא הפתרון שלנו. כל אלמנט במרחב רואה את הנתונים בהתאם למיקום שלו. כל מידע חדש מתואם עם בסיס הנתונים הקיים. בצורה כזו המערכת מראה לך את המיקום שדקרת מכמה זוויות בתלת ממד. דיוק ברמת הפיקסל. זו הפעם הראשונה שהמערכת של רפאל הוצגה לציבור. כלי עיבוד תמונה עבור תצפית ופיענוח. אנחנו מספקים פסיפס של תמונות בזמן אמת תוך כדי שהמל"ט משדר, יחד עם יכולת גילוי שינויים, זה נותן כלי פיענוח בזמן אמת. אלו דברים שמפעיל מיומן לא יכול לראות. זה קרה בעבר. המערכת יכולה לתת התראות על שינויים בתא שטח, כמו הטמנת מטענים. יכולת נוספת היא תלת ממד. במיוחד בשטח אורבני.

"לרפאל יש שני כלים. אחד הוא כלי למידול. במודלים שלנו לכל נקודה יש פיקסל גיאוגרפי מוגדר. אתה יכול למעשה לתכנן את פריסת הכוחות שלך בשטח. זה מאפשר בניית מודלים ברזולוצייה גבוהה. זה אמור לגשר את הפער בין השינויים בשטח לתכנון. האתגרים המודיעינים מחייבים להשתדרג ברזולוצייה וצריך שפה חזותית משותפת".

You might be interested also