"האדמה שומעת"

עקסאות בחו"ל לחברת סנסוגארד המפתחת סנסורים תת קרקעיים

(אילוסטרציה: מתוך אתר החברה)

עסקאות ראשונות בחו"ל לחברת "סנסוגארד" הישראלית המפתחת סנסורים אקוסטיים תת קרקעיים לגילוי תנועות חשודות. SENSOGUARD הוקמה על בסיס טכנולוגיה שפותחה בעבר בסיוע מערכת הביטחון בניסיון לאתר קולות שיעידו על מאמצים לחפור מנהרות תת קרקעיות.

הסנסורים מוטמנים בתוך האדמה ויודעים להבחין בין קולות שנחשבים "חשודים" ובין קולות של בעלי חיים. סנסוגארד פיתחה שני מוצרים עיקריים: safeway, שהיא מערכת סנסורים שנמצאים מתחת לפני האדמה ומתריעים על רעשי מכוניות או בני אדם שמתקרבים אל שטח מוגן, מבלי שהם מודעים לכך שמתחת לפני האדמה יש אמצעי שמאתר אותם. האותות המתקבלים מן המערכת יכולים להתחבר למערכות שליטה ובקרה (שו"ב) מתוצרת חברות שונות.

המערכות משמשות בישראל בעיקר להגנה על נכסים בשטחים חלקאיים פתוחים. מאז תחילת שנת 2014 נתפסו חמישה גנבים "על חם" במקרים שונים בצפון הארץ. מערכת שנחשבת "ביטחונית" יותר מכונה Invinifense והיא משמשת כמרכיב תת קרקעי בגדרות התראה אלקטרוניות, על מנת להגביר את יעילותן.

לדברי תומר לוי, ממייסדי סנסוגארד, העסקאות הראשונות בחו"ל בוצעו באמצעות קבלנים ראשים ששילבו מערכות של סנסוגארד בפרויקטי אבטחה גדולים.

You might be interested also