דרושים מטוסי סיור לפיליפינים

תעשייה אווירית ואלביט מערכות מתמודדות על חוזה לאספקת שני מטוסי סיור ארוכי טווח לפיליפינים. מדובר בעסקה בהיקף של 133 מליוני דולרים. מקורות מסרו לישראל דיפנס שעדיין מדובר בשלב ראשוני של העסקה

מטוס סיור מדגם Fokker המשמש את הצבא הפיליפיני - קרדיט: rappler.com

השלב הראשון של הגשת הצעות לשני מטוסי סיור ארוכי טווח לחיל האוויר של הפיליפינים (PAF) נכשל ביום שני, ה-11 באוגוסט. כך לפי אתר rappler.com. יש לציין כי מדובר בשלב ראשוני של העסקה. על החוזה מתמודדות שבע חברות, מתוכן שתיים ישראליות, אלביט מערכות ותעשייה אווירית. היקף העסקה מוערך ב-133 מליוני דולרים.

סך הכל התמודדו בסיבוב המקדים 7 מתוך 10 חברות שקנו את מסמכי ההצעה. שתי חברות ישראליות - אלתא מערכות של תעשייה אווירית ואלביט מערכות - עברו את הדרישות הראשוניות, אבל הן לא הצליחו בסופו על מנת לעמוד במפרטים הטכניים או בפרמטרים הביצועים הנדרשים על ידי מחלקת ההגנה. כך לפי האתר. ההצעות של חמש החברות האחרות הוכרזו כלא מתאימות בגלל ליקויים תיעודיים.

המטוסים ימומנו במסגרת תכנית המודרניזציה המתוקנת של הכוחות המזוינים של הפיליפינים. שלב המסירה צפוי לאחר סיום כהונתו של הנשיא הנוכחי בניניו אקינו השלישי.

You might be interested also

Yaniv Vardi, CEO of Claroty. Photo: Keren Mazor

Claroty raises $140 million in Series D funding round 

The company, which deals with industrial cybersecurity, plans to use the funding for accelerating its expansion into new regions and verticals, as well as for continued development of its product portfolio