דן רונן התפטר מתפקידו

פרסום ראשון: מנכ"ל המשרד להגנת העורף ביקש לעזוב על רקע המחלוקת עם שר הביטחון, שהביאה לטענתו לשיתוק בפעילות

יעלון וארדן בימים טובים יותר

האם המחלוקת בין שר הביטחון לשר להגנה על העורף "גבתה קורבן" ראשון? מנכ"ל המשרד להגנת העורף, הניצב לשעבר דן רונן, התפטר מתפקידו בטענה כי המחלוקת בין המשרדים הביאה לשיתוק בפעילות. דבר התפטרותו של רונן דווח לראשונה באתר ישראל דיפנס.

במכתב ששלח רונן לעובדי המשרד כתב כי "לצערי, המשרד הוקם בשנת 2011 על כרעי תרנגולת ובאופן לא מקצועי, בהתבסס על תשתיות משרד הביטחון, מכאן שתשתית ויכולת תפעולית עצמאית לא ניתנו כלל למשרד".

על פי רונן, שני נושאים מרכזיים הביאו אותו להתפטר: "הראשון - אי מימוש ההחלטה בעניין 'הסדרת הסמכויות' בין משרד הביטחון למשרד להגנת העורף, דבר בעייתי בשאלת מימוש האחריות של כל משרד ומכאן שאין אחריות בלי סמכות". "שנית, התנהגות בלתי הולמת של משרד הביטחון כלפי המשרד להגנת העורף וכלפי עובדי המשרד (אשר כולם עובדי משרד הביטחון) וכן אי מימוש החלטת ממשלה למתן תשתית לוגיסטית למשרד להגנת העורף".

כזכור, שר הביטחון משה (בוגי) יעלון והשר להגנת העורף גלעד ארדן חלוקים ביניהם בנושא האחריות על הגנת העורף. השר יעלון הצהיר בעבר כי לדעתו יש לסגור את המשרד להגנת העורף וכי האחריות על הנושא צריכה לשוב למשרד הביטחון, הצבא ופיקוד העורף. בינואר האחרון יעלון אף אמר כי המשרד להגנת העורף הוא "בזבוז כסף".

השר ארדן מצידו טוען כי משרד הביטחון מעכב את העברת תקציב המשרד להגנת העורף, שעומד על 220 מיליון שקלים.

You might be interested also

Turkey's President Tayyip Erdogan attends the NATO summit in Brussels on June 14. Kenzo Tribouillard/Pool via REUTERS

President Erdogan and the syndrome of neglect: after years of hyperactivity, the Turkish leader is completely isolated

Commentary:  Turkey has been sidelined because of the adventurism of its president, following a decade of reckless and counterproductive political and military moves. Erdogan will find it difficult to break the isolation without a clear change of course towards a more moderate approach in domestic policy and a rapprochement with the West in foreign policy