די! לא עוד!

די! לא עוד!

מה שקרה לאחרונה ביצהר – ומשני הצדדים – אסור שיימשך. זה לא היה בלתי צפוי, כולנו ידענו כי במוקדם או במאוחר זה עתיד להתלקח. לא ידענו מתי, לא ידענו היכן, לא ידענו מה יהיה הניצוץ שיצית את האש, אך ידענו כי אין זו אלא שאלה של זמן – האש עתידה להתלקח.

זו איננה 'מדינת ישראל לעומת ארץ ישראל', זו איננה שאלה של 'שמאל מול ימין'. על הפרק עומד 'החוק – מול פורעי החוק'. על הפרק עומדת 'המדינה לעומת מי שאיננו מקבל את כללי היסוד שלה'. ראינו סימנים רבים בעבר. פיגועי "תג מחיר" בוצעו לא רק כנגד "אויבים פלסטינים", שום דבר לא היה קדוש בעיניהם של ה"עשבים השוטים" שלנו – הם פעלו נגד מוסדות כנסיה נוצרית, נגד שמאלנים יהודים, נגד מערכת המשפט, ביזו חיילים דרוזים, אנשי תקשורת ובעצם, כל אחד עלול לשמש להם מטרה. 

ביצהר  נחצה הגבול – הם הכריזו מלחמה על חיילי צה"ל! ממשלת ישראל נמנעה עד היום מן העימות. שוב ושוב המציאו תירוצים מתירוצים שונים ודחו את מתן הפקודה. היום – אם איננו רוצים לראות את חורבנה של המדינה – על הממשלה לשים לכך סוף. ממשלת ישראל חייבת לצאת למערכה. מערכת הביטחון שלנו אובדת עצות. כיצד פועלים, כיצד מגיבים מבלי ליצור משבר בקואליציה?

איש לא יירתע לאחר שנעצרו שבעה או חמישה פורעים, לאחר שאיש מהם לא שיתף פעולה בחקירה, וכאשר כולנו יודעים כי במציאות הקיימת, כולם ישוחררו לבתיהם ואפילו יוטל עליהם צו הרחקה. אדוני שר הביטחון – אם אינך יודע כיצד לנהוג – זמן אליך את ראש השב"כ (ואולי את שר המדע, בעל ניסיון עשיר כראש שב"כ לשעבר), ושאל אותו כיצד פעלנו כנגד פורעים פלסטינים. כיצד ידענו לקיים חוק וסדר באותה יהודה ושומרון מאז המלחמה של יוני 67'. כן, דתם ולאומיותם של הפורעים איננה משנה במקרה זה.

אעיז ואומר – פורעי החוק והסדר היהודים מסוכנים לנו פי כמה מן הפלסטינים. אלה הם הסרטן שבגופנו אנו, וזה שולח גרורותיו והוא פוגע באברינו החיוניים. ולא נותר לנו זמן – אם לא נפעל עתה זה עלול להיות מאוחר מדי. אדוני ראש הממשלה – זהו האתגר החשוב והגורלי העומד היום בפניך. אין לך ברירה, זה נפל ב'משמרת' שלך. אתגר זה חשוב לאין ערוך משלמות הקואליציה, הוא חשוב פי כמה מחידוש המו"מ המדיני, הוא חשוב מעסקה בה ישוחרר יונתן פולארד ויגיע לישראל. כל אלה אכן חשובים, אך אינם גורליים. נקלענו למצב חירום והכול חייבים להיערך לפעולה – קודם כל הממשלה. וכל סיעה בקואליציה שלך אשר איננה מוכנה להטות שכם – שתפרוש! אתה צריך ממשלה שכל שריה שותפים ונחושים למאבק שיידרש. הקם צוות עם נציגיהם של היועץ לביטחון לאומי שלך, של משרד הביטחון, של המטה הכללי, של השב"כ, של השר לביטחון פנים, ושל שרת המשפטים.

אין לנו ולך זמן – הטל עליהם להביא בפניך תוכנית פעולה, ואתה והקבינט שלך חייבים לאשר התוכנית ולתת לה אור ירוק תוך ימים ספורים. אל תדחה זאת אף עד לאחר שבוע הפסח. וזכור – אם לא תצליח לרסן את מערכת המשפט הצדקנית – אין לך ולנו סיכוי להצליח במערכה!

די! לא עוד!

You might be interested also