דיסאינפורמציה או דרך פעולה?

"גדודי לוחמי הקודש": לא מאשרים או מכחישים קשר לחטיפת הנערים באיו"ש

אבו עומר, דובר "גדודי לוחמי הקודש" (גדודי המוג'אהדין) הזרוע הצבאית של "קבוצות ההתנגדות הפלסטיניות" הפועלות לשחרור אסירים, התייחס לכתבה שפורסמה ב-22/6 תחת הכותרת "האם ישראל פספסה את המסר הראשון מחוטפי הנערים?" ולפיה יתכן קשר בין ארגונו שהתפצל מ"גדודי חללי אל אקצה" לבין כרוז לקיחת האחריות לחטיפת שלושת הנערים.

"אנחנו לא מאשרים ולא מכחישים את הידיעה לפיה יש לגדודי המוג'אהדין קשר לחטיפה", כך מסר דובר הארגון "אבו עומר" בהודעה שפרסם באתרי הארגון של הזרוע הצבאית בעקבות כתבה בעניין באתר ישראל דיפנס. עוד הוסיף כי "האויב הציוני, המתהדר בכוח ומודיעין צבאי, טכנולוגי נכשל בפיענוח יכולות ההתנגדות ומה שהם אולי יודעים הוא רק "רמז קטן" בקצה הקרחון".

כזכור מוקדם יותר השבוע פורסם באתר ישראל דיפנס כרוז של ארגון "גדודי לוחמי הקודש" (גדודי המוג'אהדין) שלקח אחריות לחטיפת שלושת הנערים באיו"ש. הארגון הינו פלג קיצוני מאוד שפועל תחת מטריית חסות של החמאס ומבצע שיגורי טילים ורקטות לישראל. הפלג בראשותו של אסעד אבו שריעה (אבו שייח') התפצל מ"גדודי חללי אל-אקצה" של הפתח ופועל מאז בחסות חמאס עזה ממנו הוא מקבל מימון, אמצעי לחימה, הדרכה וסיוע מקצועי לצורך ביצוע פיגועי חטיפה.

"גדודי חללי אל-אקצה", ממנו פרשו מייסדיי הפלג, הוא הארגון החתום על כרוז לקיחת אחריות לחטיפת שלושת הנערים שפורסם ימים ספורים לאחר החטיפה, ובו נפרסו לראשונה דרישות החוטפים לכאורה ומידע בסיסי על החטופים. כך נכתב בכרוז: "אנחנו נוכיח לציונים שהשלושה נמצאים בידיים בטוחות ומחוץ לאזור חברון, וממשלת ישראל לא תקבל אותם ולא תמצא אותם, אלא רק על ידי שחרור אלפי אסירים ובמיוחד אסירות. צבא הכיבוש מסתובב לחינם באזור חברון ומבצע מעצרים. לא נשחרר את שלושת הילדים, אלא רק על ידי שחרור אלפי האסירים. אנחנו יחד, כל הפלגים, נפעל עד שנשחרר את כל האסירים ונמשיך בכל האמצעים כנגד הכיבוש".

בשב"כ קבעו לאחרונה כי החמאס משתמש ב"גדודי לוחמי הקודש" (גדודי המוג'אהדין) כשלוחתו לפיגועי מיקוח וטרור באזור יהודה ושומרון כדי שלא לסכן את ההבנות להפסקת האש שעליהם חתם והובילו לסיום מבצע עמוד ענן. חלק מאותן פעילויות נחשף ממש לאחרונה (ינואר 2014), כשלושה אסירים ביטחוניים בכלא אשל ושותפם ברצועת עזה,עמר קאסם (אבו עוביידה) האחראי על תיק האסירים מטעם "גדודי לוחמי הקודש", קשרו קשר כדי לחטוף אזרח ישראלי מיהודה ושומרון ולהשתמש בו כקלף מיקוח לשחרור אסירים פלסטינים כבדים הכלואים בישראל. הנ"ל יצרו קשר עם ובאמצעותו תכננו לבצע את זממם.

You might be interested also