דיווח: צה"ל תקף יעדי חיזבאללה בלבנון

כלי התקשורת בלבנון מדווחים כי מטוסי חיל האוויר הפציצו שני יעדים של חיזבאללה באזור הגבול עם סוריה

האם מטוסי חיל האוויר תקפו יעדים בלבנון?  כלי התקשורת בלבנון מדווחים כי מטוסי חיל האוויר ביצעו תקיפה משולבת אמש (שני) שבמסגרתה הפציצו יעדים בבקעת הלבנון סמוך לגבול עם סוריה. על פי הדיווח היעדים היו שני מתקנים של חיזבאללה, שבהם על פי הדיווחים אוחסנו אמצעי לחימה.

על פי דיווח באתר חדשות לבנוני, שתי התקיפות התרחשו בזמן קצר בזו אחר זו והופצצו מתקנים לאחסנת אמצעי לחימה סמוך לעיירות ג'נתא ויחפופא באזור בעל בק בבקעת הלבנון. לפי העיתון הלבנוני ה"דיילי סטאר" האזור שהותקף ידוע כמוחזק ביידי החיזבאללה ובו מוצבים, מתקנים ומחסנים של הארגון. לפי הדיווח המטוסים תקפו את יעדיהם בטילים.

לא ברור מה היקף הנזק שנגרם בשתי התקיפות לכאורה, אולם עדי ראייה ותושבים מקומיים סיפרו לרשתות הלוויין הערביות אל־ג'אזירה ואל־ערבייה כי התקיפות שהתבצעו באזור נבי שית במזרח לבנון סמוך לגבול עם סוריה נשמעו והורגשו היטב ברחבי כל בקעת הלבנון. עוד דווח כי מהמתקנים שהופצצו פרצה אש עזה ונשמעו פיצוצי משנה רבים שהעידו על חומרי נפץ ותחמושת שאוחסנו במקום.

על פי הדיווחים בלבנון ישנם לפחות שלושה הרוגים וכ-10 פצועים בתקיפה. יש לזכור כי רק שלשום שיגר הרמטכ,ל, רא"ל בני גנץ| איום מרומז כלפי סוריה ואיראן ואמר כי  "הן מעניקות לפידים לפירומנים", כשהוא רומז על ארגון חיזבאללה. את הדברים אמר גנץ במהלך תדרוך כתבים בגבול הצפון.

You might be interested also