דיווח: מצרים רכשה אס 300 מרוסיה

לאחר חרושת שמועות בחודשים האחרונים סביב האפשרות שמצרים תרכוש מערכת S-300 מרוסיה, דיווח ב-janes חושף כי ככל הנראה עסקה כזו תצא לפועל בקרוב

S-300VM - ויקיפדיה

מצרים חתמה עם רוסיה על הסכם לרכישת מערכת הגנה אווירית מסוג S-300VM בהיקף של כ-500 מליוני דולרים, כך מדווח עיתון Vedomosti הרוסי ופרסום חוזר באתר janes . את הדיווח מסרו גורמים המזוהים עם התעשייה הביטחונית Rosoboronexport. נזכיר שדיווחנו על כך כבר בתחילת החודש (כתבה).

אלכסנדר פומין, ראש השירות הפדרלי של רוסיה לשיתוף פעולה צבאי-טכני, אמר שאין חוזה כזה. בעוד פומין לא סיפק את פרטי העסקה, גורמים מצריים רשמיים אמרו בעבר שהם היו מעוניינים בקבלת ציוד הגנה אווירית מרוסיה. כיום הצבא המצרי מפעיל סוללות Kub 2K12 מתוצרת סובייטית ומערכות הגנה אווירית S-125 Pechora-2M, Buk-M1-2 וTor-M1, אך אין לו טילי קרקע האוויר לטווח ארוך (SAM) .

ידוע גם כי S-300VM היא גרסת היצוא הנוכחית של משפחת מערכות ההגנה האוויריות שפותחו במקביל לסדרת S-300P. היא יכולה להשתמש בשני טילים שונים, אחד לטילים בליסטיים לטווח בינוני, ואחרים למטרות נושמות אוויר (air-breathing targets).

היצרן שלה, Almaz Antey, אומר שהיא יכולה ליירט את כל סוגי מטוסים, כולל אלה עם חתימת מכ"ם נמוכה, טילי שיוט, וטילים בליסטיים לטווח הבינוני וטקטי. המערכת יכולה לטפל בו זמנית בעד ארבע מטרות בטווח מרבי של 200 קילומטרים וגובה של 25,000 מטרים.

עם זאת ,גרסת ה-S-300VM לא נמכרה טוב כמו סדרת S-300P, כאשר ונצואלה היא הלקוח היחיד הידוע שרכש מערכת זו.

You might be interested also