דיווח: הפסקת אש ביו ישראל וחמאס החל ממחר בשעה 06:00. ישראל מכחישה

רשת החדשות BBC מדמטטת גורם ישראלי שטוען כי הצדדים הגיעו להסכמה לנצור את האש החל ממחר. לידיעה אין אישור מירושלים או מעזה

לאחר כעשרה ימי לחימה, האם מבצע "צוק איתן" מסתיים? רשת החדשות הבריטית ה-BBC מדווחת כי הצדדים הגיעו להסכמה על הפסקת אש החל מיום שישי בשעה 06:00. הדיווח מצטט גורם ישראלי שטוען כי ישראל, חמאס והג'יהאד האיסלאמי הגיעו להסכמה על סיום ההסלמה. כידוע ראש השב"כ, יורם כהן, ראש האגף המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון עמוד גלעד ושליחו של ראש הממשלה עו"ד יצחק מולכו נמצאים בקהיר במסגרת המגעים עם הארגונים בעזה.

לידיעה אין אישור רשמי מירושלים או מרצועת עזה עד כה. בשעה 10:00 החלה הפוגת אש הומניטרית שהצדדים הסכימו לה על מנת לאפשר מעבר תרופות ואספקה לתושבי רצועת עזה. ההפוגה נשמרה, אולם בשעה 12:00 נורו שתי רקטות שהפרו את השקט מרצועת עזה. לא היו נפגעים בירי. הבוקר החל עם מטס כבד לעבר גוש דן והשרון. מערכת "כיפת ברזל" יירטה שתי רקטות שנורו לאזור. לא היו נפגעים גם במטח זה.

לפנות בוקר סוכל ניסיון פיגוע חדירה מרצועת עזה לאחר שכוח צה"ל זיהה חדירה של 13 מחבלים דרך מנהרה שמקורה בעזה. הכוח פתח בירי לעבר המחבלים שמצידם שבו על עקבותיהם. על פי דובר צה"ל המחבלים ביקשו לבצע פיגוע ראווה גדול באחד הקיבוצים הסמוכים לגבול או לבצע חטיפה של ישראלים למטרות מיקוח.

You might be interested also

F-35B fighters on the deck of the aircraft carrier HMS Queen Elizabeth in May. Photo: REUTERS/Bart Biesemans

British F-35s to launch operation against Islamic State targets 

The planes from the 617th Squadron of the Royal Air Force will operate from the aircraft carrier HMS Queen Elizabeth to help prevent the terrorist organization from regaining a foothold in Iraq