דיווח: הודו רוכשת פודים של רפאל

לפי פרסום באתר air-cosmos, הודו בחרה בפוד של רפאל על פני זה של Thales, והיא צפויה לרכוש 164 פודים לחיל האוויר שלה. מבחינת רפאל, מדובר בעסקת הפודים הגדולה ביותר מחוץ לשוק האמריקאי

פוד ה-Litening של רפאל (תמונה: אתר רפאל)

מטוסי קרב הודיים עשויים לטוס במשך זמן רב עם פודים ישראליים. כך לפי דיווח של אתר air-cosmos. לפי הדיווח באתר, נציג של חברת רפאל אישר את הדברים לאתר במהלך תערוכת Defexpo המתקיימת בימים אלו בהודו.

אותו נציג גילה כי החברה זכתה בשנה שעברה במכרז לאספקת 164 פודים מסוג Litening G4 לחיל האוויר ההודי שרוצה לצייד את כל מפציצי הקרב שלו בפודים אלו.

מבחינת רפאל, מדובר בעסקה הגדולה ביותר של פודים מחוץ לשוק האמריקאי. המשלוחים צפויים להתחיל בסוף 2014, ובסופם אמורה מצבת הפודים של חיל האוויר ההודי לעמוד על 220 יחידות.

המטוסים שאמורים להצטייד בפודים כוללים את מטוס היגואר, המיג 27 ,Su- 30MKI והמיראז' 2000. הזכייה של רפאל, משאירה תקווה קטנה מאד לחברת Thales שרוצה למכור להודו את פוד הדמוקלס (Damocles).

בנוסף, אותו נציג גילה לאתר כי בין רפאל לחברת Dassault מתקיימים דיונים על שילוב אפשרי של הפוד על מטוס ה-Rafale של החברה, שהודו מנהלת לגביו משא ומתן.
 
נכון לעכשיו המשא ומתן על המטוס מתעכב עד אחרי הבחירות בהודו שעתידות להתקיים בחודש מאי הקרוב. ממשלה חדשה צפויה להתגבש חודש לאחר מכן, קרי ביוני, ולכן העסקה ששוויה מוערך ב-15 מיליארדי דולרים לרכישת 126 מטוסים כנראה תדחה עד אז.

רפאל הציגה בהודו גם את פוד המעקב Reccelite , אשר מציג מעטפת חיצונית דומה לזו של ה-Litening אך הוא כולל רכיבים שונים (כולל ציין לייזר), חיישן וגישה יעילה יותר. לפי האתר, הפוד הזה כנראה ישרת את מטוסי היגואר של חיל האוויר ההודי בשנים הקרובות.

בנוסף, כפי שדיווחנו כאן לפני מספר ימים, רפאל מתאימה את טילי הפיתון 5 והדרבי למטוס ה-LCA Tejas החדש של הודו בייצור עצמי. לפי אתר air-cosmos, ההתאמה אמורה להסתיים עד סוף שנה זו. .

You might be interested also

M1117 armored vehicles in Kosovo. Photo: U.S. Embassy Pristina

US donates M1117 armored vehicles to Kosovo's Army

According to the defense minister of Kosovo, it was not the last delivery of the vehicles. The Southeastern European country reportedly intends to purchase weapons from the U.S. under the American military sales program