דו"ח פישינג חודש יוני 2014

חברת RSA מפרסמת את ניתוח פעילות הפישינג לחודש יוני 2014. ארה"ב עדיין תופסת את המקום הראשון כמקור התקפות מסוג זה

מבין כל הונאות הסייבר, מתקפת דיוג או פישינג (Phishing) היא הפשע שמבוצע הכי בקלות וגם בעלות כספית נמוכה יחסית. ניתן להתייחס לפישינג כאל "כייסות האינטרנט המודרנית". על פי דו"ח RSA, חטיבת אבטחת המידע של EMC, ביוני 2014 רמת ההתקפות שהתגלו (55,813 התקפות) קפצה ב-43% מרמתה בחודש מאי (39,000 התקפות) מרבית ההתקפות (57%) בוצעו על מטרות בארה"ב, ורוב אתרי הפישינג אוחסנו בארה"ב (43%).

כמו כן, ניתן לראות כי רוב אתרי ההונאות היו רשומים בארה"ב (כ-47%). מזה שנים ארה"ב מהווה את המטרה המועדפת על "דייגים" בהונאות סייבר, משום שבארה"ב אחוזי הציבור הגולש ומבצע קניות ועסקאות פיננסיות באינטרנט, הינם מהגדולים בעולם. תרומתה של ישראל לעומת זאת די זניח (כ-0.02% מכלל ההתקפות ביוני) , כנראה בשל שוק האונליין המזערי בהשוואה לשאר העולם, וגם בגלל הבדלי השפה.

והמונדיאל? משחקי המונדיאל אשר החלו באמצע יוני בברזיל היוו מטרה נאה לכל מיני הונאות ופשעים פיננסיים, בהם התקפות דיוג כגון דואר אלקטרוני והודעות באתרים חברתיים עם הצעות לקבלת כרטיסים חינם למונדיאל אם רק יקליקו על הלינק לאתר הבא. חלק ניכר מאתרי הדיוג הוכנו מבעוד מועד ונצפו ב- 6-8 חודשים שקדמו למונדיאל, יחד עם זאת מאמצי הדיוג גברו מאוד לקראת פתיחת המשחקים.

You might be interested also