דהרו לצפון

שריונרים במילואים התאמנו בטכניקות לחימה חדשניות במסגרת תרגיל לחימה במתאר צפוני של גדוד מילואים בעוצבת "ראם". המג"ד: "האתגר שלנו כגדוד מילואים הוא לשמור על הכשירות"

עולים לרמה: תרגיל ראשון מסוגו של גדוד שריון במילואים של עוצבת "ראם" התקיים לאחרונה ברמת הגולן. במסגרת האימון התאמנו הלוחמים על טכניקות לחימה ייחודיות וחדשניות, המותאמות למתאר הצפוני.

בשונה מאימונים קודמים, אשר נערכו רובם ככולם במתחם מל"י (המרכז לאימוני יבשה) שבצאלים, האימון ברמת הגולן נועד לדמות בצורה הטובה ביותר את תוואי השטח הייעודי לחטיבה. "בדרך כלל מילואימניקים מתאמנים בדרום", הסביר מפקד הגדוד, סא"ל (במיל') אבי כהן. "במסגרת הטכניקות החדשות והמורכבות שרצינו לתרגל, החלטנו לעשות את האימון ברמת הגולן, במעטפת חדשה", הוסיף.

התרגיל הגדודי היווה נקודת שיא להכנות שנערכו בשנה שקדמה לו. ההכנות כללו פיתוח טכניקות לחימה בשטחים סגורים, בדגש על המתאר הצפוני. אנשי המילואים הגיעו לאימון ברמת הגולן, העמיסו ציוד ועלו על הטנקים מדגם מרכבה סימן שלוש. התרגיל כלל פתיחה של צירים וכיבוש נקודות מפתח באזור רמת הגולן.

"ברור לכולם איזו התגייסות ואיזה מוסר עבודה צריכה היחידה בשביל לבצע משימה מהסוג הזה", ציין מפקד עוצבת "ראם", אל"ם יואב טילן. "זה לא יכול לעבוד בלי מוטיבציה, וזה אחד המבחנים המרכזיים של הגדוד בשלב הזה", הדגיש.

נוכח תהליכי ההתייעלות במערך המילואים, נדרש גדוד השריון להשלים את המשימה תוך ימים ספורים בלבד. במטרה לוודא עמידה ביעדים, הסגל ומפקדת הגדוד ביצעו עבודות הכנה ארוכות, שכללו הטמעה ולמידה של תהליכים לצד הכנה של הכלים לפעולה. "האתגר שלנו כגדוד מילואים הוא לשמור על הכשירות", ציין המג"ד.

"התרגיל הוא השיא של ההכנה. אנשי המילואים יודעים מה לעשות בכל רגע בשביל להביא את ההישגים הנדרשים", סיכם המג"ד.

הכתבה פורסמה במקור באתר צה"ל

You might be interested also

A hydrogen-powered boat sails from Amsterdam's harbor in April 2019. Photo: REUTERS/Eva Plevier

Hydrogen could be a key player in the recovery and resilience plan  

Commentary: Various countries are launching plans to recover from the pandemic and accelerate development and modernization. These initiatives include projects for the production of "green" hydrogen that are expected to reduce pollution and thus positively effect the economy, environment and climate in the coming years