"דאע"ש רוצה יכולת גרעינית"

"הסאנדיי טיימס" מדווח כי נמצא מסמך שחובר על ידי בכיר בדאע"ש, ובו מפורטת תוכנית להשגת סודות הגרעין האיראני. עוד במסמך הצעות להפלת שלטון האייתולות בטהרן והתנקשויות בבכירים איראניים

העיתון הבריטי "הסאנדיי טיימס" מדווח כי ארגון המדינה האיסלאמית (דאע"ש) מתכנן מלחמה נגד איראן במטרה להשתלט על סודות תכנית הגרעין של הרפובליקה האיסלאמית. על פי העיתון, אחד מבכירי הארגון ניסח מסמך בו נקבע כי השגת יכולת גרעינית היא אחת המטרות של דאע"ש בעתיד.

על פי הדיווח המסמך נמצא על ידי כוחות הביטחון העיראקיים במהלך פשיטה שערכו על ביתו של אחד ממפקדי הארגון במרס האחרון. המסמך חובר ככל הנראה על ידי עבדאללה אחמד אל-משהדני, האחראי על גיוס לוחמים זרים לארגון ואחד מחברי "קבינט המלחמה" של דאע"ש. "הסאנדיי טיימס" טוען כי המסמך כבר נבדק על ידי מומחי ביטחון מערביים שהגיעו למסקנה כי הוא אותנטי.

במסמך נכתב כי דאע"ש מתכוון לפנות לרוסיה במטרה להשיג ממנה סיוע לקבלת סודות הגרעין האיראניים. על פי המסמך, דאע"ש תציע לרוסיה גישה לשדות הגז שהארגון מחזיק בשליטתו במחוז אנבאר בעיראק ובתמורה תוותר על תמיכתה באיראן ותעביר לידיו את הסודות. עוד נכתב כי דאע"ש דורש ממוסקבה להפסיק את תמיכתה במשטרו של אסד בסוריה, ולהעביר את תמיכת פוטין למדינות המפרץ הפרסי המתנגדות לשלטון האיראני הנוכחי.

גורם ביטחוני מערבי אמר לעיתון כי שום דבר כבר לא מפתיע בכל הנוגע לשאיפות הפנאטיות של דאע"ש. "אנחנו חוששים כבר לא מעט זמן מהאפשרות שדאע"ש ישיג שליטה על נשק כימי וגרעיני. המסמך הזה צריך לגרום לנו לעצור לרגע ולחשוב מה עושים מכאן".

המסמך מציע עוד דרכים להפלת שלטון האייתולות באיראן ולבצע במדינה טיהור אתני של בני העדה השיעית. המחבר מאשים את השיעים בכך שהם מבצעים עבודת אלילים. בין ההצעות במסמך - התנקשות בדיפלומטיים איראניים, אנשי עסקים ובכירים נוספים, ביניהם אנשי מיליציות איראניות הנלחמים בעיראק נגד דאע"ש.

You might be interested also