גל מעצרים בחברון

פיגוע החטיפה: עדכונים שוטפים

נמשכות הסריקות באזור חברון אחר שלושת הנערים שנחטפו בחמישי בלילה מאור גוש עציון. במהלך הלילה ביצעו כוחות הביטחון גל מעצרים באזור חברון - כ-80 פלסטינים נעצרו, ביניהם בכירים בחמאס ואנשי המועצה המחוקקת.

בין העצורים - השייח' חסן יוסוף, דובר חמאס לשעבר וממנהיגי הארגון באיו"ש. עוד נעצרו חברי הפרלמנט פתחי אל-ערקאווי, חסן בוריני ועבד א-רחמן זידאן, השרים לשעבר וספי כבהא וחאלד ערפה. על אזור חברון הוטל סגר צבאי כללי מחצות, וסגר הוטל גם באזור דרום יהודה ובית לחם.

בינתיים במשטרה ממשיכים לבדוק מה אירע בחמישי בלילה, לאחר שהתברר כי מידע ראשוני על החטיפה הגיע למשטרה באזור השעה 22:30, אולם המידע על כך הועבר לצה"ל ולשב"כ רק קרוב לשעה 03:00 לפנות בוקר, לאחר שאחד מאבותיהם של אחד הנערים החטופים הגיע לתחנת המשטרה והתלונן על כך שבנו נעדר. מדובר על שעות יקרות, מבחינה מודיעינית, שבוזבזו.

ובמקביל, כלי טיס של חיל האוויר תקפו בשעות הלילה מספר מטרות ברצועת עזה לאחר ירי נוסף לעבר שטחי ישראל. באזור הגבול עם עזה, כך מדווחים כלי תקשורת פלסטיניים, מורגשת פעילות ערה של כוחות ישראליים, במטרה - כך מדווח - לעצור כל ניסיון להעביר את החטופים, במקום הימצאם אינו נודע, לעזה או לסיני.

You might be interested also