גורמים בצה"ל: פני הצבא אינן למבצע

בצה"ל לא מעוניינים להסלים את המצב בגזרות השונות בעקבות מציאת גופות הנעירם והירי לעבר יישובי הדרום. בצבא אומרים כי אין קשר בין האירועים בחברון לחמאס בעזה

אמש התכנס הקבינט המדיני-ביטחוני לדון בהמשך הצעדים ובתגובה הישראלית לרציחתם של שלושת הנערים באזור חברון והמשך הירי מכיוון רצועת עזה לשטח ישראל.

גורמים בצה"ל אומרים כי פני הצבא אינו למבצע נרחב וכי הם אינם קושרים בין הפיגוע בחברון לירי מרצועת עזה לעבר שטחי ישראל. על פי גורמים בצבא הועברו מסרים בין ישראל לחמאס דרך מצרים על רצון הדדי לרגיעה בין הצדדים.

בהצהרה שנמסרה על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון משה יעלון והרמטכ"ל  בני גנץ, אתמול, אמר נתניהו כי "כבר עצרנו מאות מפעילי חמאס, הרסנו בתים וסגרנו מוסדות, וידנו נטויה. חמאס ממשיך לעודד חטיפות של אזרחינו והוא אחראי ישירות לירי רקטות לשטחנו, כולל בשעות האחרונות. צה"ל פועל בימים האחרונים נגד מטרות חמאס בעזה, וגם כאן ידינו נטויה. אם יש צורך, נרחיב את המערכה ככל שנידרש. אם מישהו חושב שישיג משהו בטרור נגדנו – הוא ישיג תוצאות הפוכות. חמאס אחראי, חמאס ישלם וימשיך לשלם. השיקול העליון הוא הבטחת ביטחונם של אזרחי ישראל".

שר הביטחון הבטיח כי ישראל תעניש את האחראים לרצח הנערים. "נרדוף את פעילי חמאס עד שנשים עליהם את היד. נפגע באנשיו בכל עת ובכל מקום, והארגון ישלם מחיר כבד על מעשיו", אמר. עם זאת, הוא הבהיר כי הפעולה הנדרשת תהיה מחושבת. זו העת לנהוג בתבונה, לחשוב מהראש ולא מהבטן, ובעיקר יש לסמוך על צה"ל ושירותי הביטחון".

הרמטכ"ל גנץ אמר כי "אנחנו פותחים עין על הנעשה בכל הזירות, במיוחד בעזה. ביצענו עשרות תקיפות ברצועה, ונמשיך ונפעל. לא נאפשר לאירועים אחרים, אולי מחשבות חטיפה, להימשך בזירות אחרות. בהתאם להנחיית הדרג המדיני, נמשיך בפעילות בכל זירה ובכל היקף שיידרש".

You might be interested also