גורם צבאי בכיר: "אנו חותרים לשקט, מוכנים לכל תרחיש"

כוחות שריון וכוחות נוספים הועברו לאזור רצועת עזה. גיוס מילואים מצומצם של אנשי מפקדה יצא אל הפועל. אולם בצבא מבהירים "שקט ייענה בשקט. פועלים באחריות ביטחונית"

עליית מדרגה?: צה"ל מזיז כוחות לאזור רצועת עזה בעקבות ירי הרקטות המתמשך מעזה לעבר יישובי הדרום. גורם צבאי בכיר אומר כי למרות התגבורות המוזרמות לעזה, מטרת הצבא היא לשמור על השקט. "שקט ייענה בשקט", הוא אומר ומוסיף "אנחנו בצעדי הגנה בצד קידום מוכנות".

בשעות הצהריים נורו שוב רקטות לעבר ישראל. רקטה אחת גרמה לנזק. בכל המקרים לא היו נפגעים. בצבא אומרים כי "אנו נערכים להגנה מרקטות ומעבירים מסר ברור שפנינו לשקט. במקביל הצבא פועל ומקדם צעדי מוכנות לוודא שנעבור את הימים הרגישים האלה. מדובר בפעילות ממוקדת עם פיקוד מקדימה".

בצבא מדגישים כי בשל הפוטנציאל להתלקחות מהירה של המצב, נדרשת אחריות ביטחונית עם משקל כבד. "יש גיוס מילואים מצומצם במפקדות. אין גיוס מילואים המוני. לא כל הירי מתבצע בידי חמאס אבל יש כאן יותר ירי חמאס באחרונה", אומר גורם צבאי בכיר ומוסיף כי באשר לגדה "המאמצים מתרכזים בפיענוח החטיפה והערכות ליום שישי ראשון של הרמאדן. המשימה היא להשיג יציבות ברמאדן שאלה ימים שנחשבים לרגישים שגם מושפעים מרצח הפלסטיני בשועפט".

You might be interested also

Erez Tsur (R), President of Carbyne, and Adi Dulberg, IAI-ELTA VP and GM Intelligence, Communications and EW Division. Photo: IAI

IAI, Carbyne introduce '911 Ultra-EN' emergency communications network

The two companies roll out an autonomous communications platform that enables first responders and civilians to stay connected to each other under circumstances such as blackouts and natural disasters