גורם בכיר: "תקיפות חיל האוויר מתקרבות למרכז עזה"

שלושה הרוגים מיחידת מגלן בקרבות יום רביעי. מטוסי קרב נותנים סיוע קרוב לכוחות התמרון הקרקעיים

"התקיפות שלנו מתקרבות למרכז עזה", כך אמר ביום רביעי גורם בכיר בצה"ל.

 
לדבריו, "חיל האוויר פועל בסיוע קרוב לחטיבות הלוחמות, עם מטוסי קרב וכלי טיס נוספים". בעבר, מטוסי קרב לא היו יכולים לתת סיוע קרוב לכוחות קרקעיים משיקולי בטיחות, ואולם בזכות שיפורים טכנולוגיים הדבר מתאפשר ב"צוק איתן".

 

 "תקפנו הרבה מטרות במסגרת התכנית עם החטיבות באזורים שעדיין לא טופלו עד היום", אמר הגורם הבכיר.

 
"אנחנו מתקרבים למרכז העיר עזה עם אזורים חדשים שלא היו בהם, אנחנו מסייעים לכוחות  במגוון התקיפות השונות. כל המערכים, וגם

בפינוי פצועים".

 לגבי ירי הרקטות מרצועת עזה, אמר הגורם הבכיר כי "הירי מצטמצם בזכות שורה של סיבות. זה קורה גם בגלל שהם יורים יותר על כוחות צה"ל ברצועה, בגלל שתפסנו חלק משטחי השיגור שלהם ובגלל התקיפות של חיל האוויר".

 

הדבירים נאמרו על רקע עוד יום קשה בלחימה בעזה: דובר צה"ל מוסר כי שלושה חיילי צה"ל נהרגו בשעות הצהריים  של יום רביעי במהלך פעילות מבצעית בדרום רצועת עזה. ההרוגים הם מיחידת מגלן, שנפגעו מקריסת בית שמולכד מעל מנהרה.

 
כמו כן, במהלך היממה נפצעו 27 חיילים במהלך פעילות מבצעית ברצועת עזה.  

 

הודעות נמסרו למשפחותיהם.

מתחילת המבצע נהרגו 56  קצינים, נגדים וחיילים

קודם לכן נמסר כי  בעקבות הנחיית ראש המטה הכללי, רב- אלוף בנימין (בני) גנץ יתאפשר חלון זמנים הומניטארי,בין השעות 15:00-19:00. חלון הזמנים ההומניטארי לא יחול על אזורים ברצועת עזה בהם מתנהלת פעילות מבצעית שתימשך כסדרה. דובר צה"ל מדגיש כי כל ניסיון לנצל הפוגה זו לפגיעה בכוחות צה"ל ובתושבי מדינת ישראל יענה בתגובה חמורה.

ואילו במישור המדיני, הקבינט התכנס ביום רביעי לישיבה נוספת לגבי המשך הלחימה.


הלחימה ברצועת עזה לא פוסקת על אף הדיווחים על משלחות היוצאות לקהיר לדון במתווה להפסקת אש. ביממה האחרונה השמידו כוחות חיל-רגלים בשילוב כוחות הנדסה תוואי שלוש מנהרות טרור אשר נועדו לפגוע באזרחי מדינת ישראל.

כוח מחטיבת הצנחנים חשף פיר מנהרה ובו נשק מסוג קלצ'ניקוב ומצבור רימונים. כוח שריון חשף בתוך מסגד אמצעי לחימה ביניהם טיל נ"ט מסוג קורנט מוכן לשיגור, מטען חבלה, מכשיר קשר ומפות.

במהלך הלילה תקף צה"ל כ- 80 מטרות טרור ברחבי רצועת עזה. כוחות חיל-הים תקפו ביממה האחרונה מתחם שיגור ממנו נורו פצמ"רים לעבר כוח שריון, בתים מופללים בפעילות טרור בצפון רצועת עזה ומחסן אמצעי-לחימה. גורם צבאי בכיר אמר כי " כוחות צה"ל ממשיכים לפעול בנחישות ובשיתוף פעולה בין זרועי על מנת להביא לשקט ולביטחון לתושבי מדינת ישראל".

צפו בפעילות כוחות חטיבה 7 בעזה:

You might be interested also