גורם בכיר בצה"ל: "מתכוננים למבצע משמעותי"

לפחות 50 מטרות ברחבי עזה הותקפו במהלך הלילה. בצבא נערכים לגיוס מילואים נוסף במקרה הצורך. הירי לעבר ישראל נמשך ובחמאס מאיימים ב"נקמה"

ההסלמה בדרום נמשכת: במהלך הלילה תקף צה"ל 50 מטרות ברחבי רצועת עזה בתגובה לירי הרקטות אמש לעבר יישובי ישראל. שלוש מטרות הותקפו מהים. בין המטרות ארבעה בתים של פעילי חמאס ו-18 בורות שיגור.

בעקבות התקיפות נורו רקטות מרצעות עזה לעבר שטח ישראל. מספר נפילות זוהו בעוטף עזה ובאזור קרית מלאכי. לא היו נפגעים. בצה"ל מעריכים כי הירי של חמאס ילך ויתגבר. עדיין אין החלטה על הרחבת המבצע שזכה לשם "צוק איתן", אולם חטיבות הצנחנים וגבעתי מוכנות לכניסה קרקעית במקרה הצורך.

על פי גורם בכיר בצה"ל, הצבא מתכונן למבצע משמעותי ונבחן גיוס מילואים נוסף למבצע קרקעי, במקרה שהקבינט המדיני-ביטחוני יחליט על כך. בצבא מניחים שיש עוד מנהרות טרור שחמאס הכין מבעוד מועד לשימוש במקרה הצורך. אחד היעדים שהותקפו והושמדו אתמול מן האוויר היה חלק נוסף מהמנהרה שנחשפה לפני מספר ימים באזור כרם שלום. 

בחמאס מנגד מאיימים בנקמה על התקיפות ברצועת עזה. בכיר בארגון אמר כי "'צוק איתן' תהפוך לצוק מתמוטט עבור האויב הציוני". הוא גם איים על תושבי תל אביב ואמר כי "הטילים שלנו באים בשעות הקרובות".

You might be interested also