גוואטמלה רוצה לשדרג את הערבה

אתרים בחו"ל מדווחים כי חיל האוויר של גוואטמלה בוחן אפשרות מול תעשייה אווירית לתקן ולשדרג את מטוסי הערבה והפילטוס שברשותו. סך הכל מדובר בצי של 10 מטוסי (4 ערבה ו-6 פילטוס). היקף העסקה של תיקון הערבות מוערך ב-8 מליוני דולרים

מטוס הערבה של צבא גוואטמלה

חיל האוויר של גוואטמלה נמצא במגעים עם תעשייה אווירית לשדרוג אפשרי של מטוסי הערבה וה-Pilatus שברשותו. כך על פי דיווח באתר defensa.com. על פי אתר laahs.com משלחת ישראלית מטעם תע"א ביקרה בגואטמלה בחודש פברואר האחרון במטרה לראות האם אפשר לתקן ולשדרג את המטוסים.

על פי הדיווח, מדובר סך הכל בצי של 10 מטוסים - 4 מטוסי Arava 201 (יוצרו בשנות ה-60 על ידי תע"א) ו-6 מטוסי Pilatus PC-7. כמו כן, הביעה גואטמלה עניין גם במל"טים. הביקור של תע"א הוא המשך למערכת יחסים בין המדינות שהתחילה בחודש דצמבר האחרון עם ביקור של נשיא גואטמלה, אוטו פרז, בחטיבת להב של התעשייה אווירית בישראל.

העניין במל"טים יכול לנבוע מהעניין של מקסיקו וגוואטמלה לאבטח את קו צינור הגז שעתיד לחבר בין המדינות באורך של 600 ק"מ בעסקה שהיקפה 1.2 מיליארדי דולרים. זאת, בנוסף לצורך של גוואטמלה בפלטפורמות אוויריות לצורך המלחמה בתשתית ייצור הסמים והברחתם במדינה.

ביולי שנה שעברה, תרם הממשל האמריקאי 6 מסוקים מדגם UH1Y לגוואטמלה (שווי של 11 מליוני דולרים) כחלק מהמאמץ של המדינה להתמודד עם בעיית הברחת הסמים ברחבי המדינה. כמו כן תרם הממשל האמריקאי ציוד ניווט וציוד לחידוש תשתיות. סך התרומה האמריקאית הסתכמה בכ-40 מליוני דולרים.


[מטוס ה-Pilatus PC-7 של צבא גוואטמלה - laahs.com]

בנוסף לשדרוג / תיקון המטוסים הקיימים, גואטמלה רוצה להרחיב את צי המטוסים שלה. נזכיר, כי בחודש דצמבר האחרון ביטלה ממשלת גוואטמלה רכישה של 6 מטוסי A-29 Super Tucano מברזיל שהיקפה הוערך ב-133 מליוני דולרים. צבא גוואטמלה כולל סדר כוחות של כ-18,000 חיילים נכון לסוף שנה שעברה. מתוכם כ-4000 משתתפים בפעילות שיטור במדינה לצד המשטרה המקומית.

היכולת לתקן מטוסי ערבה ולספק חלקים מתאימים, יכולה לייצר עניין רב לחילות האוויר של מרכז אמריקה, כולל אלו של גואטמלה ואל סלבדור שכבר מפעילים מטוסים מסוג זה. יחד עם זאת, כרגע לפחות נראה כי לגוואטמלה אין את הכסף לתקן את ארבעת מטוסי הערבה בעסקה המוערכת בסכום של 8 מליוני דולרים, כך אמר השבוע Manuel López Ambrosio , שר ההגנה של גוואטמלה לאתר prensalibre.com.

You might be interested also

Photo courtesy of Ametrine

Ametrine Technologies - Advanced Camouflage for the Modern Battlefield

Ametrine Technologies develops solutions for camouflage from thermal and night vision sensors. "We estimate that within a decade, all soldiers and platforms on the battlefield will be equipped with some form of multi-spectral camouflage," said Amiram Levinberg, co-founder of JAL Ventures and chairman of Ametrine. This article is sponsored by Ametrine Technologies