"ברית בין ישראל לארה"ב"

משבר ביחסים? שרהב"ט אירח משלחת של בית הנבחרים

צילום: משהב"ט

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון נפגש הבוקר עם משלחת בראשות יו"ר ועדת החוץ של בית הנבחרים, חבר הקונגרס אד רויס וחבר הקונגרס אליוט אנגל.

 
הפגישה הוצגה לחברי המשלחת פעילות צה"ל במהלך מבצע "צוק איתן". כמו כן קיבלו חברי המשלחת הסבר בנוגע לשימוש חמאס במתקנים אזרחיים לירי רקטות ופצצות מרגמה לעבר ישראל,  ושימוש בתושבי עזה כמגן אנושי.

שר הביטחון יעלון אמר: לחברי המשלחת  "הביקור שלכם משקף את הקרבה והברית בין שתי המדינות שלנו. הברית הזו מבוססת על אינטרסים משותפים ועל ערכים משותפים.

"בימים האלו, בשכונה הקשה במזרח התיכון יש אי יציבות כרונית. אנו פוגשים אתגרים חדשים, שכוללים את כל סוגי האסלאם הרדיקאלי, בין אם זה דאעש, חמאס, חיזבאללה, גורמי אל קעידה כפי שנמצאים ברמת הגולן, מעבר לגבול, כשבראש נמצא האיום האיראני – הגורם המרכזי לחוסר היציבות במזרח התיכון.

"רק סיימנו את מבצע 'צוק איתן' ברצועת עזה, ובו היכולות של מערכת כיפת ברזל היו יוצאות מן הכלל והצילו חיי ישראלים. רק אתמול, מערכת פטריוט יירטה כלי טיס בלתי מאויש שחצה את הגבול ברמת הגולן. זה חלק ממלחמת האזרחים בין כוחות הצבא הסורי וכל סוגי המיליציות, המורדים והאופוזיציה שנלחמים אחד בשני. לא נאפשר אף הפרה של הריבונות שלנו ברמת הגולן או בכל חלק אחר של ישראל.

"אנחנו מעריכים מאוד את הסיוע האמריקני. יש יחסים מיוחדים בין הפנטגון למשרד הביטחון וביני לבין עמיתי וידידי מזכיר ההגנה צ'אק הייגל. אנו חולקים את השקפותינו בנוגע למתרחש במזרח התיכון, ואנחנו מאמינים שנדע ביחד, ארצות הברית וישראל, להתמודד עם האתגרים".

חבר הקונגרס אד רויס: "אנחנו כאן כדי לשקף את התמיכה שלנו ולשוחח אתכם על האתגרים שישראל וארצות הברית ניצבות בפניהם בכל הקשור לטרור. ההצלחה של כיפת ברזל גורמת לנו קור רוח רבה. ללא כיפת ברזל, ללא המאמץ המשותף של ארצות הברית וישראל ותמיכת הקונגרס, לא היו התוצאות שהשגתם. ישראל משקיעה בכיפת ברזל כדי להגן על אזרחיה, וחמאס משקיע ברקטות ומנהרות לטרור. אנחנו כאן להראות את הסולידריות שלנו עם ישראל".

You might be interested also