בכיר חיזבאללה במטוס שהתרסק

דיווח: בכיר החיזבאללה היה על מטוס "אייר אלג'יריה" שהתרסק במאלי

חיילים באתר ההתרסקות במאלי (צילום: צבא צרפת/איי פי)

כלי התקשורת הזרים מדווחים כי מבין 118 האנשים שנרשמו לטיסת "אייר אלג'יריה" מספר AH5017, שהתרסקה במאלי, 33 היו אנשי צבא צרפתיים ובהם שלושה אנשי מודיעין בכירים.

כעת מתברר כי באותה טיסה , היו לפחות 19 לבנונים ובהם גם בכיר בחיזבאללה שנסע בחזות של איש עסקים. חלק מהלבנונים אחזו באזרחות כפולה והרשויות באלג'יריה החלו לחקור גם כיוונים של אירוע פלילי הקשור לחומרי נפץ בתוך הטיסה או פיגוע מתוכנן למרות שאתר ההתרסקות של המטוס על פני שטח קטן יחסית מצביע כי המטוס פגע בקרקע בשלמותו ולכן המומחים עדיין דבקים בתאוריה כי תנאי מזג האוויר או תקלה טכנית הם כנראה הגורם להתרסקות.

טיסה AH5017 נעלמה ממסכי הפיקוח האווירי בשמי העיר גאו שבמאלי, כ-50 דקות אחרי שהמטוס המריא מוואגאדוגו, בירת בורקינה פאסו שבמערב אפריקה אל עבר אלג'יריה. הדיילי סטאר הלבנוני מדווח על פי מקור לבנוני דיפלומטי כי שלושה מהנוסעים הלבנונים זוהו כ-פאדי רוסטם, יוסף אל חאג' ו- עומר בלן שהתגוררו בבורקינה פאסו במסגרת עסקיהם כמו גם משפחות מדרום לבנון ובהם משפחות דאהר, מואנגי ואחדר.

בורקינה פאסו גובלת עם מאלי בצפון-מערב, חוף השנהב בדרום-מערב, גאנה וטוגו בדרום וידועה כתחנה מרכזית בפעילות החוץ הפלילית (הברחות) של ארגון החיזבאללה במערב אפריקה בשל נוכחות גוברת של אוכלוסייה שיעית לבנונית.

בורקינה פאסו היא גם אחת מהמדינות שחל איסור מוחלט לנסוע אליהן עקב איום קונקרטי גבוה על פי הגדרת המטה ללוחמה בטרור בשל אותן תשתיות.

You might be interested also