בית המסתור של מוחמד דף

רונן סולומון מספק מידע על בית המשפחה שהצמיחה את ראש מערך הרקטות של הזרוע הצבאית וסיפקה דירת מסתור עבור דף ומשפחתו

מוחמד דף, ראש הארגון האסלאמי הקיצוני גדודי עז א-דין אל-קסאם המהווה את הזרוע הצבאית של חמאס

בכיר חמאס מוסא אבו מרזוק הודיע הלילה (רביעי) כי צה"ל ניסה לחסל את מפקד הזרוע הצבאית של הארגון, מוחמד דף ("אבו חאלד"), בהפצצת בית בשכונת שייח רדואן.

אחרי תקיפת הבית אמש דווח על שלושה הרוגים: אישתו של דף, וודאד מוסטפה חרב דף (28), בנו עלי מוחמד דיאב דף בן ה-8 חודשים, וצעיר בשם אחמד רבאח דילו בן ה-18. בהלוויה שיצאה ממסגד אל-חלפא במחנה הפליטים ג'באליה שבצפון הרצועה ניתן לספור ארבע גופות הנישאות על ידי הקהל .

הבית בן שלוש הקומות בשכונת שיח' רדואן, מעוזו של ארגון החמאס בעזה שבה נהרגו אשתו של דף אסמה ובתו רביעה היה שייך למשפחת אל דלו, משפחה שהצמיחה את ראש מערך הרקטות של הזרוע הצבאית, ג'אמל מוחמד יאסין אל דלו שישראל ניסתה לחסלו בעבר ונור אל דלו, מנהל תחנת הרדיו "אל אקצע" של החמאס.

בצמוד לבניין תועדו ברגע התקיפה חניון ובו רכבי שטח של האו"ם ויתכן כי הדירה נבחרה בגלל הקרבה למתקן סיוע של אונר"א. צריך לזכור שדף היה נכה וכל תזוזה שלו שלא במקום המתאים הייתה מעוררת תשומת לב.

על פי מקורות במשפחת אל דלו, הדירה ששימשה את משפחת דף הייתה צמודה לביתו של רבאח אל דלו ולפני קצת יותר משנה הושכרה למשפחת אבו שרח, אולם כעת מסתבר שהיה זה רק כיסוי כדי שישימש כדירה בטוחה עבור דף ומשפחתו.

ב12 ביוני 2006 במהלך מבצע "גשמי קיץ" הפציץ חיל האוויר הישראלי בניין בשכונת שיח' רדואן ששימש דירת מפגש לפעילים בכירים בחמאס וביניהם מוחמד דף. הפגישה נערכה בקומה התחתונה והבטוחה יותר של הבית ואחרי שהתקבל במערכת הביטחון מידע על קיומה, נשלח מטוס קרב והטיל פצצה על הבית שהביאה למותם של עשרה אנשים ששהו בבית ולפציעתו הקשה של דף מעבר לנכות שסחב עימו מניסיון ההתנקשות ברכבו בשנת 2002

You might be interested also