בוומן: משקיעים במתקפות סייבר

ראש אגף התקשוב האמריקאי, גנרל מרק בוומן, נאם בכנס התקשוב הבינ"ל השני והתייחס לפעילות הצבא האמריקאי בתחום הסייבר

"האם ארה"ב משתמשת בהתקפות סייבר לפני התקפה רגילה? הסייבר מחולק להתקפה והגנה. התקפה היא תחום חדש. היא כרגע רק 20 אחוזים מהפעילות", כך אומר בכנס התקשוב הבינ"ל השני, ראש אגף התקשוב האמריקאי הגנרל מארק בוומן.

ראש אגף התקשוב האמריקאי הגיע לארץ לראשונה לרגל השתתפותו בכנס התקשוב הבינ"ל השני המתקיים באולמי ה"אבניו" בקריית שדה התעופה. "על מנת לתקוף אנחנו צריכים אישור מדרגים גבוהים להפעיל אמצעים. אתה לא יודע לחזות מה יקרה כשתתקיף. קשה יותר לחזות מה יקרה ומה יהיו ההשלכות של פעולה כזו. ועל כן מרבית העבודה נעשית בהגנה. זה לא רק הצבא, זה כל זרועות הצבא במשותף יחד עם המגזר המסחרי וה-DHS", הוסיף בוומן.

הוא התייחס גם לשיתופי הפעולה בין צה"ל לצבא האמריקאי ואמר כי "יש לנו קשר מיוחד עם צה"ל. יש לנו הרבה במשותף עם צה"ל. אנחנו משתפים מסמכים טכניים, אין סיבה שלא נשתף פעולה. המפקד המבצעי צריך לעשות ניהול סיכונים, בסייבר לא סתם מורידים רשת. צריך להבין מה המשמעות של זה. יש שיתוף פעולה עם DISA". בהתייחסותו להגעתו לישראל אמר כי "אני לא מטייל לכל כנס, רק לחשובים. הכנס הזה חשוב מאוד מבחינתי".

בוומן הוסיף ואמר כי "צריך לעבור לטכולוגיות אזרחית מסחריות. להשתמש במוצרים מסחריים ולשמור את התכנים בסודיות. צריך לצמצם עלויות בעולם של דרישות גדולות. לא רוצים לראות פיתוחים עצמאיים שאי אפשר לתמוך בהם בשדה הקרב. מעדיפים הצפנה באמצעות מפתחות ציבוריים. אני חושב שיש להשתמש ברשתות תקשורת אזרחיות. מצמצים חוות שרתים.

"עם הטכנולוגיה היום אפשר לעשות צמצום בכמות החוות, ולשלוף את הנתונים מתי שרוצים אותו. עוברים לטרמינלים, לא צריך מחשב מתחת לכל שולחן. טרמינלים מאפשרים עדכוני תוכנה בשניות. יש מעל 1.6 משתמשים במייל הצבאי. כולם עובדים על סביבת טרמינלים. אנחנו לא מנהלים היום את המייל שלנו בעצמנו. 

"צריך לפעול עם הרשתות הקיימות ומהר. אם נוציא טכנולוגיות מהר לחיילים בשטח, הם יפתחו את השימושים בהן. בארה"ב יש לנו יחידות שמשתמשות בטכנולוגיות הכי מתקדמות ויש אתם מהנדסים שמתקנים על המקום. אם נחכה ל-100 אחוז, המוצר ייצא אחרי 5 שנים. זה מאוחר יותר. זה שלוש פעמים מחזור של "חוק מור". אם אנחנו קונים פלטפורמה צריך להגיד כמה מקום רוצים, כמה אנרגיה וכמה קירור. וזהו. צריך לקנות אותה מהר. לא לקנות טכנולוגיה ל-20 שנים".

You might be interested also