בדרך לחו"ל? תתחברו ללוויין

חברת גילת סאטקום שמייצגת בארץ את חברת Iridium החלה לשווק את ה-Iridium GO! - הוט ספוט נייד לוויני המספק רשת אלחוטית כולל אינטרנט, שיחות קוליות והודעות לחמישה סמארטפונים ברדיוס של 30 מטרים בכל מקום בעולם. אם אתם בדרך לדרום אמריקה או למזרח, תדעו שיש לו גם כפתור מצוקה

Iridium GO! הוא פתרון הוט ספוט נייד מבוסס תקשורת לווינית מבית אירידיום המיוצגת בארץ על ידי גילת סאטקום. הפתרון מאפשר לגלוש באינטרנט בטלפון הנייד (סמארטפון) או בטאבלט האישי בכל מקום בעולם.

איך זה עובד?

המוצר מתחבר מצד אחד ללויין לצורך קישור לרשת האינטרנט ומצד שני הוא מספק רשת אלחוטית (WiFi) ברדיוס של 30 מטרים. למעשה, מדובר בפתרון דומה ל-Tethering - הפיכת המכשיר לנקודת WiFi על בסיס חבילת הגלישה הסלולרית. רק שבמקום רשת סלולארית, יש לווין. אפשר לחבר אליו עד 5 מכשירים ניידים ברשת אלחוטית והוא פועל מכל מקום בעולם.

בשונה מהסלולר, לאחר רכישת ה- Iridium GO! הלקוח משלם לגילת, הנציגים של אירידיום, לפי שימוש בקו. בעוד בעולם הסלולר הלקוח משלם על חבילה חודשית, בלווין התשלום מתבצע לפי שימוש בפועל - לפי דקה או לפי כמות נתונים - בשני המקרים מדובר על פחות משני דולרים לדקת גלישה. צריך לזכור כי בתקשורת לווינית רוחב הפס הוא סביב ה-10 קילו-ביט/שנייה.


[כפתור המצוקה במכשיר - outfittersatellite.com]

כדי לתפעל את ההוט-ספוט, המשתמש צריך להוריד יישומים ייעודיים לסמארטפון. Iridium GO! App - מאפשרת לקבל ולהוציא שיחות קוליות, לשלוח הודעות SMS, לנהל צ'אט ולשלוח אותות מצוקה מכל מקום בעולם. Iridium Mail & Web – עבור דואר אלקטרוני, עדכוני מזג אוויר, אינטרנט וגישה למדיה חברתית. את היישומים אפשר להתקין במכשירי אנרואיד או אפל (אייפון/אייפד) ואפשר גם לעשות שיחות טלפון ממכשיר האייפד, בגרסה שאינה כוללת מודם סלולארי.

בשל רוחב הפס הקטן באופן יחסי, היישום משמש בעיקר לשיחות קוליות, משלוח הודעות, שימוש ברשת החברתית טוויטר שאינה דורשת הרבה רוחב פס (כל ציוץ בטוויטר = 140 תווים = 140 ביטים). אפשר לשלוח מיקום בצורה מחזורית כל 5 דקות.

[דוגמה להודעת SOS הכוללת מיקום - outfittersatellite.com]

ה- Iridium GO! כולל גם מנגנון לאיכון מיקום (על בסיס GPS) וכפתור מצוקה שיכול להוות פתרון למטיילים, אנשי עסקים או כל אדם שנוסע למקומות שאין בהם רשת סלולארית/אלחוטית. יש גם כפתור מצוקה פיזי על המכשיר וגם כפתור וירטואלי ביישום שמותקן על הסמארטפון/טאבלט. באמצעות הכפתור הוירטואלי אפשר גם לשלוח הודעת מצוקה קולית למספר מתוכנת מראש.

You might be interested also

mehrnews

Iranian warships on way to Venezuela

Two ships from the Iranian Navy are sailing in the Atlantic Ocean in the direction of Venezuela carrying oil and possibly weapons and military equipment