אש נורתה לעבר כוח צה"ל בגבול מצרים

כוחות צבא רבים הוקפצו לגזרת האירוע בעקבות ירי לעבר כוח צה"ל מהצד המצרי של הגבול בדרום. שני פצועים בתקרית. נבדקת האפשרות של ירי נ"ט לעבר הכוח

תקרית ירי בגבול הדרום: אש נורתה לעבר כוח צה"ל מכיוון הצד המצרי של הגבול הדרומי. האירוע עדיין מתנהל וכוחות צבא גדולים הוקפצו לגזרה. בצה"ל בודקים אפשרות כי מדובר בירי נ"ט לעבר סיור של הכוח. מהירי ישנם שני פצועים שהועברו לטיפול בבית החולים סורוקה בבאר שבע. 

קצין בכיר בצה"ל אמר כי "צה“ל מזרים כוחות רבים לאזור הגבול כדי לוודא שאין חדירה מהשטח המצרי לעבר השטח הישראלי. בצה“ל פועלים כעת בתוך וסביב היישובים באזור ומנהלים מאמץ מודיעיני גדול, גם מהאוויר, כדי להבין מה קרה באירוע. בשלב זה, אין אינדיקציה לחדירת מחבלים לאזור ולכן אין הנחיות לתושבי האזור".

אזור הגבול בין ישראל למצרים היה שקט לאחרונה, אולם מדובר באזור מתוח ביותר, בעקבות ניסיונות של מחבלים מארגוני ג'יהאד להוציא אל הפועל פיגועים נגד מטרות ישראליות מן הצד המצרי של הגבול.

מדובר במחבלים שפועלים, ברוב המקרים, גם נגד מטרות מצריות, בייחוד מאז עלייתו לשלטון של הנשיא א-סיסי המתנגד לנוכחות הארגונים בחצי האי סיני.

You might be interested also

The prime minister of Italy, Mario Draghi. Photo: REUTERS/Remo Casilli

Italy establishes national cyber agency

PM Draghi warned that the level of Russian interference online "has become truly alarming", while the Minister of Innovation said that 95% of public administration servers do not have adequate protection